Maksumaksja portaal - Maksuküsimused - Kõik kinnisvaraga seotud küsimused - Ettevõte ostab krundi tehase ehitamiseks. Omavalitsus müüb krundi käibemaksuga, kuidas toimub ostjal sisendkäibemaksu arvestus? Kas saab ostu käibemaksu kohe näidata sisendkäibemaksuna?
UUDISED LIIDU_INFO LIIKMEINFO TEENUSED KOOLITUS MAKSUINFO MAKSUKÜSIMUSED PARTNERID AJAKIRI POOD SISUJUHT
| Otsing | Sisevõrk |                                                                                                                                                                                                                                              

Otsing
Esita küsimus


SmartFAQ is developed by The SmartFactory (http://www.smartfactory.ca), a division of InBox Solutions (http://www.inboxsolutions.net)

Ettevõte ostab krundi tehase ehitamiseks. Omavalitsus müüb krundi käibemaksuga, kuidas toimub ostjal sisendkäibemaksu arvestus? Kas saab ostu käibemaksu kohe näidata sisendkäibemaksuna?

NB! Vastatakse vastamise ajal kehtivat õiguslikku konteksti arvestades, kui vastuses seda ei täpsustata.

Küsis Maksumaksja ja vastas EML Jurist 28.10.2008 13:11 (1541 korda)
Sisendkäibemaksu arvestamisel kehtib kohese mahaarvamise põhimõte. Kui olete kinnistu soetanud oma maksustatava käibe tarbeks ja ka nõuetekohane arve on olemas, on täidetud tingimused sisendkäibemaksu mahaarvamiseks (käibemaksuseaduse § 31 lg 1).


| EML © 2006 - 2019 | info@maksumaksjad.ee | Ahtri 6a, 10151 TALLINN | Kontakt |    Laadi alla EML logo