Maksumaksja portaal - Maksuküsimused - Teenused välismaal, nullmäär, pöördmaksustamine - Küsimus ehitusteenuse osutamisest Lätis. Oleme lätlaste abiga jõudnud selgusele, et teeme arve 0%-ga ja Läti km-nr-ga firma teeb ise pöördmaksustamise. Küsimus tekkis arve vormistamisel. Kas ja millisele kuuenda direktiivi artiklile pean arvel viitama? Lugesin meie käibemaksuseadusest, et kui käibe tekkimise koht ei ole Eesti, ei pea üldse viitama. Või siiski pean viitama VI direktiivi artiklile 21?
UUDISED LIIDU_INFO LIIKMEINFO TEENUSED KOOLITUS MAKSUINFO MAKSUKÜSIMUSED PARTNERID AJAKIRI POOD SISUJUHT
| Otsing | Sisevõrk |                                                                                                                                                                                                                                              

Otsing
Esita küsimus


SmartFAQ is developed by The SmartFactory (http://www.smartfactory.ca), a division of InBox Solutions (http://www.inboxsolutions.net)

Küsimus ehitusteenuse osutamisest Lätis. Oleme lätlaste abiga jõudnud selgusele, et teeme arve 0%-ga ja Läti km-nr-ga firma teeb ise pöördmaksustamise. Küsimus tekkis arve vormistamisel. Kas ja millisele kuuenda direktiivi artiklile pean arvel viitama? Lugesin meie käibemaksuseadusest, et kui käibe tekkimise koht ei ole Eesti, ei pea üldse viitama. Või siiski pean viitama VI direktiivi artiklile 21?

NB! Vastatakse vastamise ajal kehtivat õiguslikku konteksti arvestades, kui vastuses seda ei täpsustata.

Küsis Maksumaksja ja vastas EML Jurist 23.09.2008 12:30 (1871 korda)
Käibemaksuseaduse arvete paragrahvi 37 lg 8 punkt 2 ütleb, et kui kauba soetajal või teenuse saajal lasub maksukohustus (pöördmaksustamise kohustus), tuleb arvel viidata selle aluseks olevale kuuenda direktiivi artiklile 21.

KMS § 37 lg 8¹ ütleb lisaks, et lõikes 8 sätestatud viite võib asendada muu selge ja üheselt mõistetava märkega. See muu märge võib olla näiteks: "Käibemaksu arvestab teenuse saaja" või "Pöördmaksustamine".


| EML © 2006 - 2020 | info@maksumaksjad.ee | Ahtri 6a, 10151 TALLINN | Kontakt |    Laadi alla EML logo