Maksumaksja portaal - Maksuküsimused - Sisendkäibemaks - Ettevõtte kasuks on seatud hoone kasutusvalduse leping (notarialne). Vastavalt lepingule teostab ettevõte seal ka remont-ja ehitustöid. Nüüd algavad aga suured ümberehitustööd. Kuidas toimida käibemaksuga?<br />Hoones on nii äri-kui elamispinnad. Ettevõte on kasutanud siiani „otsearvestuse ja proportsionaalse mahaarvamise segameetodit". maksustatava käibe tarbeks soetatud kauba või saadud teenuse sisendkäibemaksu arvestame maha. Maksuvaba käibe tarbeks soetatud kauba või saadud teenuse sisendkäibemaksu arvestatud käibemaksust maha ei arvata. Üldkuludelt kui ka maksustatava kui ka maksuvaba käibe tarbeks soetatud kauba või saadud teenuse sisendkäibemaks arvestame maha vastavalt maksustatava käibe ja kogu käibe suhtele. <br />Aga kuidas nüüd toimida ehitustööde sisendkäibemaksuga?
UUDISED LIIDU_INFO LIIKMEINFO TEENUSED KOOLITUS MAKSUINFO MAKSUKÜSIMUSED PARTNERID AJAKIRI POOD SISUJUHT
| Otsing | Sisevõrk |                                                                                                                                                                                                                                              

Otsing
Esita küsimus


SmartFAQ is developed by The SmartFactory (http://www.smartfactory.ca), a division of InBox Solutions (http://www.inboxsolutions.net)

Ettevõtte kasuks on seatud hoone kasutusvalduse leping (notarialne). Vastavalt lepingule teostab ettevõte seal ka remont-ja ehitustöid. Nüüd algavad aga suured ümberehitustööd. Kuidas toimida käibemaksuga?
Hoones on nii äri-kui elamispinnad. Ettevõte on kasutanud siiani „otsearvestuse ja proportsionaalse mahaarvamise segameetodit". maksustatava käibe tarbeks soetatud kauba või saadud teenuse sisendkäibemaksu arvestame maha. Maksuvaba käibe tarbeks soetatud kauba või saadud teenuse sisendkäibemaksu arvestatud käibemaksust maha ei arvata. Üldkuludelt kui ka maksustatava kui ka maksuvaba käibe tarbeks soetatud kauba või saadud teenuse sisendkäibemaks arvestame maha vastavalt maksustatava käibe ja kogu käibe suhtele.
Aga kuidas nüüd toimida ehitustööde sisendkäibemaksuga?

NB! Vastatakse vastamise ajal kehtivat õiguslikku konteksti arvestades, kui vastuses seda ei täpsustata.

Küsis Maksumaksja ja vastas EML Jurist 19.08.2008 14:45 (2339 korda)
Kõikide eelduste kohaselt tuleb ehitustööd võtta arvele põhivarana ja edasine toimub vastavalt käibemaksuseaduse § 32 lõikele 4. Sisendkäibemaks tuleb jagada 10 peale ja iga aasta lõpus korrigeerida 1/10. Arvatavasti saab ruumid jagada otsearvestuse kohaselt vastavalt käivetele. Sel juhul, kui ruumide kasutusotstarve 10 aasta jooksul ei muutu, ei tule korrektiive teha, sest te olete esimesel kasutusaastal arvanud maksustatava käibe alustelt ruumidelt maha 100% käibemaksu ja maksuvaba käibe alustelt ruumidelt 0%. Kui aga on ruume, mida te kasutate nt oma büroona, siis nendele ruumidele vastav osa käibemaksust tuleb 10 aasta jooksul korrigeerida proportsionaalse arvestuse osas.


| EML © 2006 - 2020 | info@maksumaksjad.ee | Ahtri 6a, 10151 TALLINN | Kontakt |    Laadi alla EML logo