Maksumaksja portaal - Maksuküsimused - Maksuvaba käive - MTÜ korraldab spordiüritusi, tulu saadakse piletite müügist ning vähesel määral reklaamist. Kas MTÜ-l tekib kohustus registreerida ühing käibemaksukohustuslaseks, kui tema tulu aasta algusest ületab 250 tuh krooni?
UUDISED LIIDU_INFO LIIKMEINFO TEENUSED KOOLITUS MAKSUINFO MAKSUKÜSIMUSED PARTNERID AJAKIRI POOD SISUJUHT
| Otsing | Sisevõrk |                                                                                                                                                                                                                                              

Otsing
Esita küsimus


SmartFAQ is developed by The SmartFactory (http://www.smartfactory.ca), a division of InBox Solutions (http://www.inboxsolutions.net)

MTÜ korraldab spordiüritusi, tulu saadakse piletite müügist ning vähesel määral reklaamist. Kas MTÜ-l tekib kohustus registreerida ühing käibemaksukohustuslaseks, kui tema tulu aasta algusest ületab 250 tuh krooni?

NB! Vastatakse vastamise ajal kehtivat õiguslikku konteksti arvestades, kui vastuses seda ei täpsustata.

Küsis Maksumaksja ja vastas EML Jurist 16.07.2008 11:33 (2211 korda)
Käibemaksuseadus loeks tasu eest (pilet või osalustasu) spordivõistluste korraldamise tavaliseks maksustatavaks käibeks ning seega vastavas mahus käibe saavutamisel tekiks registreerimise kohustus.

Käibemaksuseaduse § 16 lg 1 p 3 kohaselt ei maksustata käibemaksuga teenust, mida mittetulundusühing tasuta või liikmemaksu eest osutab oma liikmele, ning spordirajatise või spordivahendite kasutamise teenust, mida mittetulundusühing osutab füüsilisele isikule.

Direktiiv sätestab sarnased maksuvabastuse alused märksa avaramalt art 132 lg 1 punktides f ja m. Põhimõtteliselt oleks võimalik sinna mahutada ka spordivõistluste korraldamine. Võimalik on aga maksuvaidluse tekkimise oht. Soovitame eelnevalt küsida maksuhaldurilt kirjalik seisukoht.

Vt direktiivi siit: http://www.maksumaksjad.ee/modules/AMS/article.php?storyid=262


| EML © 2006 - 2020 | info@maksumaksjad.ee | Ahtri 6a, 10151 TALLINN | Kontakt |    Laadi alla EML logo