Maksumaksja portaal - Maksuküsimused - Füüsilise isiku tulud ja maksuvabastused - Mul on OÜ. Tahan eraisikult üürida rendipinda. Kui teen temaga lepingu, siis kas tulumaksu peab maksma minu OÜ või kanna kogu raha talle ja tulumaksu peab eraisik ise ära maksma?
UUDISED LIIDU_INFO LIIKMEINFO TEENUSED KOOLITUS MAKSUINFO MAKSUKÜSIMUSED PARTNERID AJAKIRI POOD SISUJUHT
| Otsing | Sisevõrk |                                                                                                                                                                                                                                              

Otsing
Esita küsimus


SmartFAQ is developed by The SmartFactory (http://www.smartfactory.ca), a division of InBox Solutions (http://www.inboxsolutions.net)

Mul on OÜ. Tahan eraisikult üürida rendipinda. Kui teen temaga lepingu, siis kas tulumaksu peab maksma minu OÜ või kanna kogu raha talle ja tulumaksu peab eraisik ise ära maksma?

NB! Vastatakse vastamise ajal kehtivat õiguslikku konteksti arvestades, kui vastuses seda ei täpsustata.

Küsis Maksumaksja ja vastas EML Jurist 10.07.2008 11:56 (1694 korda)
Maksukohustus tekkib eraisikul, aga OÜ-l on kohustus olla riigile abiks maksu kinnipidamisel. Tulumaksuseaduse § 41 alusel peab OÜ väljamakselt tulumaksu kinni ja kannab riigile. Väljamakse deklareeritakse TSD lisal 1 koodiga 02 (mis hõlmab rendi- ja üüritulu, litsentsitasusid).


| EML © 2006 - 2019 | info@maksumaksjad.ee | Ahtri 6a, 10151 TALLINN | Kontakt |    Laadi alla EML logo