Maksumaksja portaal - Maksuküsimused - Käibe maksustamine (käibe mõiste, aeg, maksustatav väärtus) - Tagatisraha ja seostamata ettemaks.<br /><br />Kas müügiarvetega seostamata ettemaksu pealt peab maksma käibamaksu? Nõudeid kleindi vastu üleval ei ole, aga klient on teinud teatud summas pangaülekande.<br />Kas tagatisraha tuleb maksustada käibemaksuga. Tagatisraha suurus on vastavalt lepingule ligikaudu ühe kuu rendisumma, aga lepingus lepitakse kokku, et selle summa piires lepingu lõppedes tasaarveldust ei tehta vaid see summa tagastatakse kleindile kahe kuu jooksul, juhul kui osapooltel üksteisele pretensioone ei ole.
UUDISED LIIDU_INFO LIIKMEINFO TEENUSED KOOLITUS MAKSUINFO MAKSUKÜSIMUSED PARTNERID AJAKIRI POOD SISUJUHT
| Otsing | Sisevõrk |                                                                                                                                                                                                                                              

Otsing
Esita küsimus


SmartFAQ is developed by The SmartFactory (http://www.smartfactory.ca), a division of InBox Solutions (http://www.inboxsolutions.net)

Tagatisraha ja seostamata ettemaks.

Kas müügiarvetega seostamata ettemaksu pealt peab maksma käibamaksu? Nõudeid kleindi vastu üleval ei ole, aga klient on teinud teatud summas pangaülekande.
Kas tagatisraha tuleb maksustada käibemaksuga. Tagatisraha suurus on vastavalt lepingule ligikaudu ühe kuu rendisumma, aga lepingus lepitakse kokku, et selle summa piires lepingu lõppedes tasaarveldust ei tehta vaid see summa tagastatakse kleindile kahe kuu jooksul, juhul kui osapooltel üksteisele pretensioone ei ole.

NB! Vastatakse vastamise ajal kehtivat õiguslikku konteksti arvestades, kui vastuses seda ei täpsustata.

Küsis Maksumaksja ja vastas EML Jurist 09.06.2008 06:33 (5580 korda)
Käibemaksuga maksustatakse kaupade ja teenuste üleandmist ettevõtluse käigus. Käive tekib seejuures kauba või teenuse üleandmisel või tasu laekumisel (vt erisust KMS § 11 lg 2). Kui tasu ei laeku kauba või teenuse eest, siis käivet ei teki. Käibemaksuga ei maksustata pelgalt raha üleandmist. Kui see on ettemaks, siis tekib käive ettemaksu ulatuses (vt ka KMS § 11 lg 3).

Kui tagatisraha lepingu lõppedes tagastatakse, siis käivet ei teki. Kui on ette nähtud selle tasaarvestamine nt viimase kuu tasuga, siis on see käibemaksuseaduse mõistes ettemaks.


| EML © 2006 - 2020 | info@maksumaksjad.ee | Ahtri 6a, 10151 TALLINN | Kontakt |    Laadi alla EML logo