Maksumaksja portaal - Maksuküsimused - Füüsilise isiku tulud ja maksuvabastused - Kui müüa maha oma kahjumis olevad aktsiad, siis mismoodi ma seda tuludeklaratsiooni märgin ja kas ma pean ka nende pealt makse maksma?
UUDISED LIIDU_INFO LIIKMEINFO TEENUSED KOOLITUS MAKSUINFO MAKSUKÜSIMUSED PARTNERID AJAKIRI POOD SISUJUHT
| Otsing | Sisevõrk |                                                                                                                                                                                                                                              

Otsing
Esita küsimus


SmartFAQ is developed by The SmartFactory (http://www.smartfactory.ca), a division of InBox Solutions (http://www.inboxsolutions.net)

Kui müüa maha oma kahjumis olevad aktsiad, siis mismoodi ma seda tuludeklaratsiooni märgin ja kas ma pean ka nende pealt makse maksma?

NB! Vastatakse vastamise ajal kehtivat õiguslikku konteksti arvestades, kui vastuses seda ei täpsustata.

Küsis Maksumaksja ja vastas EML Jurist 19.05.2008 08:20 (1574 korda)
Väärtpaberite võõrandamisel maksustatakse kasu (TuMS § 37). Kui saadakse kahju, siis maksukohustust ei teki, kuid kahju on võimalik deklareerida ning seda saab maha arvata väärtpaberite võõrandamisest saadavast kasust. Kui kahju on kasust suurem, siis kantakse kahju edasi järgmistele maksustamisperioodidele ja seda saab tulevikus kasutada, ajalist piirangut ei ole (TuMS § 39).
Infomaterjali väärtpaberitehingute kohta leiate siit (pdf formaadis fail): http://www.emta.ee/doc.php?22977


| EML © 2006 - 2019 | info@maksumaksjad.ee | Ahtri 6a, 10151 TALLINN | Kontakt |    Laadi alla EML logo