Eesti sisukaim raamatupidamiskonverents "Raamatupidamine ja maksud 2014"

Kuupäev 17.10.2013 11:53:31 | Teema: PARTNERITE PAKKUMISED

29.-30. oktoobril 2013 Swissōtel Tallinn konverentsikeskuses

Viimased päevad soodsa registreerumise lõpuni! Parimad esinejad, parimad osalejad. Ära jää ilma.

Kes ütles, et töö numbritega on üksluine ja igav? Finantsmaailmas on rohkem halle varjundeid kui nii mõneski bestselleris. Tarkus, kavalus ja kogemus on eduteguriteks, mis aitavad neis orienteeruda ja õigeid otsuseid teha. PwC konverentsil jagame neid kõiki - anname teadmisi, mis on finantsistile vajalikud igas olukorras, jagame praktilisi kogemusi, mis võimaldavad õppida teiste, mitte enda vigade pealt, ja pakume nippe, mis lisavad finantsisti tööle vürtsi.

Raamatupidamise päev, 29. oktoober 2013

9:00 - 9:30 Registreerimine ja hommikukohv

9:30 - 9:35 Konverentsipäeva avasõnad

9:35 - 11:00 Uus Euroopa Liidu raamatupidamise direktiiv ja arengud IFRSis - kuidas see mõjutab Eesti raamatupidamist ja milline on selles valguses uue Raamatupidamise Toimkonna tegevusplaan?

Just vastu võetud uus Euroopa Liidu raamatupidamise direktiiv toob endaga kaasa kardinaalseid muudatusi Eesti ettevõtete raamatupidamisele. Eesti on uue direktiivi kohtusse kaevanud, kuid see ei pruugi anda tulemusi. Kuidas reageerib muutunud olukorrale Raamatupidamise Toimkond ja millised saavad olema põhilised muudatused praktikas, annab ülevaate vastvalitud Raamatupidamise Toimkonna esimees Ago Vilu. Lisaks toob Ago Sinuni värskeima ülevaate uutest raamatupidamise alastest arengutest rahvusvahelistes finantsaruandluse standardites (IFRS).

11:00 - 11:30 Kohvipaus

11:30 - 13:00 Uute RTJide kasutuselevõtu võlud ja valud

Tänaseks on paljud ettevõtted juba pidanud uued RTJid enda jaoks selgeks tegema ning kasutusele võtma. Mõned muudatused on tulnud valutult, samas on valdkondi, mille korrektne tõlgendamine ja rakendamine ei ole olnud sedavõrd lihtne. PwC audiitorid Lauri Past ja Stan Nahkor analüüsivad sessiooni käigus erinevate praktiliste näidete varal levinumaid probleemikohti uute RTJide tõlgendamisel ja rakendamisel.

13:00 - 14:00 Lõuna

14:00 - 14:45 Pettused – teiste arvelt ratsa rikkaks

Tuleb nentida, et inimloomusel on kalduvus laiskusele ja omakasupüüdlikkusele. Käsikäes ettevõtete üha tugevama kontrollikeskkonnaga on ka pettused edasi arenenud – mistõttu ka Eesti ettevõtetes on viimastel aastatel toimunud mitmeid vägagi intrigeerivate skeemide abil ellu viidud pettuseid. Sellest tulenevalt seavad omanikud finantsistidele üha enam ootusi oma vara väärtuse kaitsmise osas. Sessiooni käigus Toob PwC audiitor Janno Hermanson Sinuni erinevaid näiteid Eestis toimunud pettustest ja nende maskeerimisskeemidest ning analüüsib, kuidas need pettused võimalikuks said ning mida oleks finantsist saanud teha nende vältimiseks.

14:45 - 15:30 Edulood ja fiaskod raamatupidamise ja finantsjuhtimise korraldamisel

Oleme aastate jooksul kokku puutunud paljude erinevate finantsistidega, kes on kõikvõimalike võtetega suutnud üles ehitada efektiivse raamatupidamis- ja finantsfunktsiooni. Samamoodi oleme kogenud lugematul hulgal olukordi, kus erinevatel põhjustel jäävad olulised protsessid väga pikaks ajaks virelema. Kuigi iga edulugu või ebaõnnestumine on unikaalne, siis tihti on nende situatsioonide tekkimisel ka läbivaid jooni. Teiste praktilistest kogemustest õppimine on hindamatu väärtus igale finantsistile. PwC audiitor Relika Mell analüüsib nii edulugude kui ebaõnnestumiste põhjuseid, aitab varajases staadiumis ära tunda (eba)edu indikatsioone ning toob oma pikaajalise kogemuse baasilt praktilisi näpunäiteid, mis aitavad ka Sinul oma töös tõhusam olla ning kvaliteetsemaid otsuseid langetada.

15:30 - 15:50 Kohvipaus

15:50 - 16:50 Loominguline raamatupidamine – kümme viisi kasumit suurendada ja vähendada

Kogenud finantsist teab, et tihti ei ole raamatupidamine mustvalge ning just halli varjundiga valdkonnad tekitavad võimaluse eraldada head finantsistid parimatest. Vaid parim finantsist suudab reegleid õigesti tõlgendada ning erinevaid raamatupidamislikke nüansse enda kasuks tööle panna. Ülevaate praktikas levinumatest RTJ ja IFRS valikuvõimalustest ning nippidest reeglite tõlgendamisel ja rakendamisel, mis võimaldavad ka Sul oma finantstulemust mõjutada, teeb PwC audiitor ja konsultant Erki Mägi.

16:50 - 17:00 Küsimused / vastused

17:00 - 18:30 Vaba õhkkond. Vein ja suupisted.

Maksu- ja õiguspäev, 30. oktoober 2013

9:00 - 9:30 Registreerimine ja hommikukohv

9:30 - 9:35 Konverentsipäeva avasõnad

9:35 - 10:20 Maksuhalduri prioriteedid

Millised valdkonnad saavad olema maksuameti fookuses lähiaastatel? Kas midagi on kardinaalselt muutumas käibemaksu deklareerimises ja kontrollimises? Nendele ja paljudele teistele küsimustele vastavad Maksu- ja Tolliameti juht Marek Helm ja juriidilise osakonna peajurist Karolin Lorents.

10:20 - 11:00 Maksuplaneerimine - heaperemehelik käitumine või avalik vargus?

Seoses võlakriisiga on Euroopa poliitikud survestamas maksuhaldureid maksulaekumiste suurendamiseks, muuhulgas maksupettustega võitlemise tõhustamise ning maksude planeerijate avaliku häbistamise kaudu. Euroopa Komisjon on välja töötanud mitmeid lahendusi agressiivse maksuplaneerimise vähendamiseks. PwC maksuosakonna juht Villi Tõntson arutleb, kuidas see trend konkreetselt Eesti ettevõtjaid mõjutab ning kust võiks lähiaastatel joosta piir lubatud ja hoolsalt ärijuhilt oodatud maksude planeerimise ning maksupettuse vahel.

11:00 - 11:30 Kohvipaus

11:30 - 12:10 Käibemaksuseaduse muudatused lähiajal

Traditsiooniliselt põhjaliku ülevaate lähitulevikus jõustuvatest käibemaksuseaduse muudatustest toob Sinuni PwC maksukonsultant Ain Veide.

12:10 - 12:30 Aktuaalset siirdehindade maksukontrollist

Maksu- ja Tolliameti kontrolliosakonna juhtivrevident Signe Uustal räägib, mis on muutunud siirdehindade kontrolli praktikas viimase aastaga ja mida peetakse Maksu- ja Tolliameti poolt praegu oluliseks.

12:30 - 13:00 Kuidas peaks käituma finantsist, kui käimas on due diligence?

Ettevõtete müügi käigus on tavapärane, et müüja ise või ostja teostab müüdava ettevõtte õigusliku, finants ja maksuauditi, et tuvastada ettevõtte peamised tegevusriskid. Tihti seisavad finantsjuhid ja raamatupidajad silmitsi olukorraga, kus ettevõtte väline nõustaja küsib neilt tuhandeid küsimusi ja konfidentsiaalseid dokumente. Kuidas peaks finantsist sellises situatsioonis käituma ning millist informatsiooni ja kuidas väljastama? Nõu annavad PwC Legal juht, vandeadvokaat Karl J. Paadam ja PwC Legal nõunik Triinu Reinold.

13:00 - 14:00 Lõuna

14:00 - 14:30 Selged töösuhted välistavad ebamäärased vaidlused

Töötajad on ettevõtte väärtuslik vara, mida tuleb hoolikalt hoida. Samas tekib töötajatega aeg-ajalt vaidluseid, mis võivad minna ettevõttele väga kulukaks, kui töösuhe ei ole korrektselt reguleeritud. PwC Legal advokaat Indrek Ergma räägib vigadest töölepingu sõlmimisel, muutmisel ja lõpetamisel. Lisaks käsitleb ta töötaja varalist vastutust, töötaja intellektuaalomandi õiguste üleandmist tööandjale ning renditööjõu kasutamist. Samuti analüüsib, kuidas lahendada olukorda, kui tööandjal pole enam töötajale piisavalt tööd anda.

14:30 - 15:00 Usalda, aga kontrolli!

PwC Legal vandeadvokaat Viljar Kähari räägib eluliste juhtumite näitel, kuidas rahvusvaheliste ettevõtete kohalik juhtkond on vähese kontrolli tõttu firma raha omastanud ja endale soodsaid tehinguid sõlminud. Samuti käsitleb ta ettevõtte omanike ja nõukogu tegevusetust ning sisekontrolli puudumist ning arutleb, kuidas ja mis alustel on esitatud kahjunõudeid juhatuse liikmete vastu. Viljar Kähari annab näpunäiteid, kuidas võiks ettevõtte vara säilimiseks sisesuhteid reguleerida ning jooksvalt tegevjuhtide tegevust kontrollida.

15:00 - 15:20 Kohvipaus

15:20 - 16:45 Olulisemad maksumuudatused 2013, 2014. Eesti maksusüsteem valimiste ootel.

Traditsioonilise ülevaate lähitulevikus jõustuvatest muudatustest maksuseadustes koos oma nauditavate kommentaaridega annab Maksumaksjate Liidu juht Lasse Lehis.

16:45 - 17:00 Küsimused / vastused

Konverentsi täishind on 359 EUR. Soodushind vaid reedeni, 18. oktoobrini:

kaks päeva 299 eurot; PwC kliendile 289 eurot,

üks päev 199 eurot; PwC kliendile 189 eurot.

Hindadele lisandub käibemaks. NB, EML liikmetele kehtib sama hind, mis PwC klientidele.

Konverentsi hind sisaldab 2 konverentsipäeva, konverentsi materjale, lõunasööke ja kohvipause.

Osaledes mitmekesi või mitmel PwC koolitusel, kehtivad erinevad hinnasoodustused. Vt. soodustuse kohta lisa siit.

Registreerumine telefonil 6141 800 või e-kirjaga koolitus@ee.pwc.com

Ole kohal Eesti suurimal raamatupidamiskonverentsil - valdav osa Eesti parimaist on!

Kohtumiseni juba konverentsil!

Teie PwC

Teade pärineb Maksumaksja portaalist
http://www.maksumaksjad.ee

Teate www-aadress:
http://www.maksumaksjad.ee/article.php?storyid=75