Maksumaksja sõber ja vaenlane 2006

Kuupäev 19.02.2007 23:13:30 | Teema: EML

14. veebruaril 2007 toimus Eesti Rahvusraamatukogus traditsiooniline maksumaksja sõbra ja vaenlase tiitlite väljakuulutamine. Sellele eelnes EML nõukoja esimehe Lasse Lehise ettekanne aktuaalsetel maksuteemadel ning kuue erakonna esindajate debatt maksupoliitika teemadel.

2006. aasta maksumaksja sõbraks kuulutati rahandusminister Aivar Sõerd riigilõivude alandamise, maksumaksjatele soodsate seaduseelnõude ja tõlgenduste eest. Maksumaksja vaenlaseks kuulutati Riigikogu liikmed 202 miljoni krooni jagamise eest isiklike eelistuste alusel. Lisaks anti välja kaks Hea Teo eripreemiat Vladimir Vaingortile ja Narva Linnavalitsusele.

Tänu debatil osalenud ja vaenlase auhinna vastu võtnud Riigikogu rahanduskomisjoni esimehe emotsionaalsele sõnavõtule ületas meie tagasihoidlik sündmus uudisekünnise ja leidis kajastust pressis.

Selleks, et kõik EML liikmed saaksid nautida seda suurepärast üritust ja esinejate huvitavaid väljaütlemisi, oleme veebilehel avaldanud kogu ürituse materjalid nii sõnas, kirjas kui pildis.

Esimesel võimalusel toome teieni ka poliitikute debati materjalid.
Teade pärineb Maksumaksja portaalist
http://www.maksumaksjad.ee

Teate www-aadress:
http://www.maksumaksjad.ee/article.php?storyid=16