Maksumaksja portaal - Teated liikmetele
UUDISED LIIDU_INFO LIIKMEINFO TEENUSED KOOLITUS MAKSUINFO MAKSUKÜSIMUSED PARTNERID AJAKIRI POOD SISUJUHT
| Otsing | Sisevõrk |                                                                                                                                                                                                                                              

Liikmeinfo


EML : PwC konverents 'Raamatupidamine ja maksud aastal 2103' 30.-31. oktoobril KUMUs

Eesti suurim raamatupidamiskonverents 'Raamatupidamine ja maksud aastal 2013'
30.-31. oktoobril 2012 KUMU auditooriumis (Weizenbergi 34, Tallinn)

Eelmisel aastal oli meie raamatupidamiskonverents oma 250 osalejaga Eesti suurim. Ka sel aastal on oodata täismaja. Registreerunud on juba raamatupidajaid ja finantsjuhte enamikest Eesti juhtivatest ettevõtetest. Ole ka Sina kohal koos teiste finantsvaldkonna tippudega!

Millised on finantsisti tulevikuväljavaated?

Elame tormiliste muutuste ja ebakindluse ajal, mis ei jäta puudutamata ka finantsjuhte ja raamatupidajaid. Mõnikord lausa eksistentsiaalselt.

Selle aasta konverentsi läbivaks niidiks ongi küsimus, mis ootab lähitulevikus ees finantsjuhte ja raamatupidajaid? Kas nõudlus nende järele suureneb või väheneb? Millised oskused muutuvad kriitiliseks? Ehk teiste sõnadega, kas Sinu „turuväärtus“ finantsistina on tõusuteel või hoopis langustrendis, ja mida teha, et seda tõsta?

Raamatupidamise päeval (30.10.) käsitleme muuhulgas järgmisi teemasid:

· Uued Euroopa Liidu raamatupidamise direktiivid – kas raamatupidamise lõpp? Uued direktiivid vähendavad oluliselt nõudeid väikeettevõtete aruandlusele. Ülevaate sellest, millised need muudatused täpsemalt olema saavad, mis on müüdid ja mis tegelikkus, ning kuidas see kõik mõjutab raamatupidajaid, annab Raamatupidamise Toimkonna esimees ja PwC juht Ago Vilu.

· 2013. aastal jõustuvad uued Raamatupidamise Toimkonna juhendid – mida on oluline teada? Sõltumata keerulistest aegadest on klassikaline tarkus alati hinnas ja kehtib finantsistide jaoks „kõva valuutana“. Seetõttu anname põhjaliku ülevaate kõigist olulistest muudatustest uutes juhendites ning nende rakendamisreeglitest. Kõige muu kõrval tutvustavad PwC audiitorid Erki Mägi, Stan Nahkor ja Lauri Past ka uute juhendite järgi koostatud näidisaruannet.

· Arengud IFRSis 2012-2015. Rahvusvahelised finantsaruandluse standardid (IFRS) on samuti pidevas muutuses – näiteks finantsinstrumentide, müügitulu ja rendiarvestus, kui mainida mõningaid valdkondi. Ülevaate olulisematest arengutest annab Ago Vilu.

· Kardinaalsed ümberkorraldused avaliku sektori raamatupidamises – kas ees on ootamas koondamislaine? Avalikus sektoris on toimumas olulised ümberkorraldused, mille tulemusena liidetakse või kaovad mitmed raamatupidamisüksused. Sellest, mis täpsemalt ees ootab ja kuidas see mõjutab raamatupidajate tööturgu tervikuna, räägib Marge Lepp Rahandusministeeriumist.

· Mõjukamad finantsjuhid jagavad kogemusi. Meil on ka häid uudiseid – nii mõnedki ettevõtted otsivad finantsiste tikutulega taga, kuna Eestisse on kolinud rahvusvaheliste suurettevõtete raamatupidamisosakonnad. Ja isegi kui laienemist kavas pole, on hea raamatupidaja või finantsjuhi järele alati nõudlust. Oma kogemustest efektiivse finantsosakonna loomisel räägivad ja küsimustele vastavad Äripäeva poolt 2012. aastal mõjukaimateks finantsjuhtideks nimetatud Margus Kaasik (Eesti Energia), Katrin Rasmann (Stora Enso) ja Katrin Kendra (Tallinna Linnavalitsus), Kerli Lõhmus (LHV Pank) ja Veiko Haavapuu (Statoil).

· Millist finantsjuhti ja raamatupidajat otsivad edukad firmad? Saladuskatet kergitab Indrek Pajumaa personaliotsingu firmast Mercuri Urval

· Koostöö tarkvaraarendajatega - kas lõputu õudus või piiritu rõõm? Tihti on nii, et räägitakse tarkvaraarendajatele, mis täpselt vaja on ja seejärel asume ootama toodet, mis pidi muutma numbrid interaktiivseteks aruanneteks ja aruandluse sama selgeks nagu Mõmmi aabitsa täheõpetus. Üldjuhul tulemus nii roosiline ei ole ning tihti ei ole saadav lõpp-produkt see, millest algselt kokku lepiti ning kõik see kõige olulisem efektiivsuse võit tööprotsessides jäi samuti noppimata. PwC IT-juhtivaudiitor Mart Mäe räägib sellest, kuidas planeerida tarkvara kasutuselevõttu ja olemasoleva tarkvara täiendamist viisil, et kõik oluline saab tehtud ning selle eest ei pea ülemäära palju raha välja käima. Edukad ja mitte nii edukad näited elust enesest.

· Küsimused ja vastused – kõik, mis päeva jooksul pole veel vastust saanud, peab selles sessioonis vastuse leidma!

Maksu- ja õiguspäev (31.10.) keskendub teemadele, mille valdamine aitab iga finantsjuhi või raamatupidaja väärtust tõsta, sealhulgas:

· Maksu- ja Tolliamet 2013. Millised on MTA prioriteedid 2013. aastaks? Kas maksumaksja elu on läinud või läheb lihtsamaks seoses struktuurireformiga? Millised on efektiivsema maksukogumise meetmed ja kas ajakulu MTA-ga suhtlemiseks tulevikus väheneb? Sellest kõigest annab ülevaate MTA peadirektor Marek Helm. Küsimused-vastused ja ettepanekud MTA-le teretulnud.

· Mille eest raamatupidaja ja finantsjuht vastutab? 2009. a jõustunud töölepingu seadus tõi uued töötaja vastutuse põhimõtted kahju tekitamise puhuks. Kuidas neid põhimõtteid rakendatakse raamatupidaja vastutuse korral? Millised on erisused töötaja ja juhatuse liikme vastutuse osas? Millised on need tundlikud valdkonnad, milles võib raamatupidaja vastutus tekkida? Selgitab vandeadvokaat Indrek Ergma (PwC Legal).

· Mida peab raamatupidaja teadma maksulepingutest? Milliste tululiikide puhul annab maksulepingu rakendamine säästu? Millal tuleb väljamakse mitteresidendile deklareerida TSD-l? Kuidas toimub residentsuse ja tulu saaja tõendamine maksulepingu rakendamiseks? Selgitab Iren Koplimets (PwC).

· Kas ühingu sisemised otsused on ainult formaalsus? Sageli vaadatakse ühingu siseseid otsuseid vaid kui formaalsust, mida võib eirata. Mida see võib kaasa tuua igapäevase tegevuse seisukohast? Kas formaalselt pikendamata volitustega juhtorgani liige võib ühingut üldse esindada? Ülevaate teeb vandeadvokaat Karl J. Paadam (PwC Legal juht).

· Huvitavamad maksulahendid. Kohtulahendeid saab harva üks-ühele arvesse võtta, kuid kasulik iva on neis kõigis. Mida olulist ja kasulikku saab välja lugeda viimase aja Eesti ja Euroopa Kohtu maksulahenditest kommenteerib Ain Veide (PwC).

· Siirdehinnad 2013. Mis on muutunud siirdehindade kontrolli praktikas viimase aastaga ja mida peetakse Maksu- ja Tolliameti poolt praegu oluliseks? Mida ette võtta ja kuidas käituda, kui maksuhaldur koputab reaalselt uksele? Kogemusi jagab Hannes Lentsius (PwC).

· Millega arvestada grupisiseste laenude ja tagatiste andmisel? Kas leping peab olema kirjalik? Kui suur peab olema laenu intress? Kas äriühing võib anda laenu omanikele ja juhatuse liikmetele? Kas ja kes peab tagatise andmise või laenu võtmise heaks kiitma? Millal tuleb laen tagasi maksta? Millal tuleks laen provisjoneerida või maha kanda? Praktilistele küsimustele annab vastuseid vandeadvokaat Viljar Kähari (PwC Legal).

· Maksuseadused 2013. Ülevaade ja kommentaarid käibemaksuseaduse, tulumaksuseaduse ja muude maksundusega seotud seaduste (sh töötuskindlustuse määrad, tubakaaktsiis jne) muudatuste kohta, mis jõustuvad 1.01.2013. Lisaks ülevaade muudatustest, mis on jõustunud 2012. aastal, viimase aja arengutest ja probleemidest maksunduses. Kõigest sellest annab ülevaate dr. iur. Lasse Lehis, Tartu Ülikooli finantsõiguse dotsent, Eesti Maksumaksjate Liidu juhatuse liige.

· Küsimused ja vastused – vastuseid kõikvõimalikele maksu- ja juriidilistele probleemidele aitavad leida nii Lasse Lehis kui PwC maksueksperdid ja advokaadid.

Konverentsi täishind on 399 eurot, kuid EML liikmele on hind:

kaks päeva 299 eurot, üks päev 199 eurot.

Hindadele lisandub käibemaks.

Osaledes mitmekesi või mitmel PwC koolitusel, kehtivad erinevad hinnasoodustused. Iga järgmine osaleja samast ettevõttest või samast kontsernist annab 10% täiendavat soodustust.

Seega,

· registreerudes kas 2-le koolitusele või kahekesi ühest ettevõttest / kontsernist, kehtib teisele koolitusele või teisele osalejale 10% soodustus;

· registreerudes kas 3-le (või enam) koolitusele või kolmekesi (või enam) ühest ettevõttest / kontsernist, kehtib kolmandale (või enam) koolitusele või kolmandale (või enam) osalejale 20% soodustus.

Mida rohkem tarkust omandad, seda soodsam Ta on.

Konverentsi täishind sisaldab 2 konverentsipäeva, konverentsi materjale, lõunasööke, kohvipause ja õhtust meelelahutust.

Registreerumine telefonil 6141 800 või e-kirjaga
koolitus@ee.pwc.com

Kohtumiseni juba konverentsil!

Teie PwC

Prindivaade Saada sõbrale
| EML © 2006 - 2019 | info@maksumaksjad.ee | Ahtri 6a, 10151 TALLINN | Kontakt |    Laadi alla EML logo