Eksootiline peidupaik investoritele

Kuupäev 12.10.2007 7:53:16 | Rubriik: Äripäev

Sten-Aleks Pihlak kirjutab Äripäevas, et enamiku kodumaad tabavate eksootilistest riikidest tulnud välisinvesteeringute taga peidavad ennast hoopis meie oma ettevõtjad või teised välisinvestorid, kes seeläbi oma makse optimeerivad.

Eesti Panga andmetel on otsustatud Eestisse investeerida näiteks Kaimanisaartelt 3,5 miljoni krooni ulatuses. Samuti leidis keegi Saint Kitts ja Nevisest Eesti olevat oivalise pinnase ettevõtlusega tegelemiseks ning paigutas siia üle seitsme miljoni krooni.

Nendele lisaks oleks siia justkui tulnud äri ajama ka Malawi, Libeeria, Panama, Mali, Niue ja paljude teiste kaugete maade ettevõtjad.

"Siin on ikkagi meie oma kapital maailmas laiali ning seda väga suurtes summades," räägib Mainori nõukogu liige Ülo Pärnits, kes peab probleemiks teadmatust rahavoogude tegeliku liikumise kohta.

"Kui te vaatate näiteks Malawi majandust, siis pole see võimalik, et sealt keegi siia raha on pannud. Sealt võivad tulla ainult spekulandid või aferistid," sõnab Pärnits ja kinnitab, et selliste riikide varjus peidab end keegi teine. "Seal taga on tegelikult keegi kõrge laubaga ja kindlasti mingi valge mees," ütleb ta enesekindlalt.

Loe täpsemalt: http://www.aripaev.ee/3736/uud_uudidx_373603.html?e=mc2&print=1&leht_id=3736&foorum=0

Artikkel pärineb Maksumaksja portaalist
http://www.maksumaksjad.ee

Artikli www-aadress:
http://www.maksumaksjad.ee/modules/news/article.php?storyid=996