80 krooniga kolm korda päevas kõht kõvasti täis? Hea nali!

Kuupäev 25.09.2007 7:57:14 | Rubriik: Päevaleht

Ille Grün-Ots kirjutab Päevalehes, et kodumaise töölähetuse päevaraha määr kehtib üsna ammusest ajast ehk 2000. aastast. Kes teab trikki, kuidas 80 krooniga kolm korda päevas kõht täis süüa? Ei, mitte kodus vanaema kartuliputru mekkides, vaid töölähetuses olles. Komandeeringus, nagu vanasti öeldi.

Kaheksakümne krooni eest ei saa peksa ka mitte, ütleb spetsialist, kes sõidab mujalt pealinna tööasju ajama. Kusjuures 80 krooni peab tööandja hüvitama töötajale siis, kui saadab tolle kaugele asju ajama enamaks kui üheks päevaks. Eesti piires on töölähetuse päevaraha alammäär 50 krooni...

Välislähetuse puhul on päevaraha maksuvaba piirmäär 500 krooni. “Rahandusministeeriumil on plaanis selle teema arutelu lähitulevikus avada. Isikliku sõiduauto hüvitise määrad kehtivad alates 2003. aastast ja nende suurendamise (koos tööandja sõiduauto erisoodustuse hinna suurendamisega) ettepaneku tegi rahandusministeerium valitsusele sel kevadel. Valitsus otsustas jätta määrad muutmata,” nendib rahandusministeeriumi pressiesindaja Anniky Lamp.

Loe täpsemalt: http://www.arileht.ee/artikkel/401292

Artikkel pärineb Maksumaksja portaalist
http://www.maksumaksjad.ee

Artikli www-aadress:
http://www.maksumaksjad.ee/modules/news/article.php?storyid=970