Hüvitised räsisid riigikogu mainet

Kuupäev 27.06.2007 6:33:17 | Rubriik: Päevaleht

Urmet Kook kirjutab Eesti Päevalehes, et parlamendi maine langes viimati sama palju presidendi- valimiste põrumisel.

Eesti Päevalehe tellitud ja Turu-uuringute AS-i korraldatud üle-eestilisest 991 vastajaga küsitlusest selgus, et kui pärast valimisi oli riigikogu usaldus-väärsus 56 protsenti, siis pronksiöö sündmuste järel kasvas see viimase viie aasta kõrgeimale tasemele, 64 protsendini, kuid kukkus pärast kuluhüvitiste skandaali kohe 48 protsendini.

“Pronksisündmuste järel tõusis rekordkõrgusele ka Reformierakonna toetus, samuti tegi ajutiselt hüppe ülespoole elanike usaldus valitsuse ning erakondade vastu üldiselt.

Pronksiöö järel maine tõusis

Kuid nii nagu mitmed analüütikud ennustasid, oli pronksi-ööjärgne erakordselt suur toetus valitsevate poliitikute vastu ajutine kriisiolukorra ilming, mis juunis taandus pronksiöö sündmustele eelnenud tasemele,” rääkis Turu-uuringute AS-i uuringujuht Tõnis Ormisson.

Kuid elanike usalduse langemine riigikogu vastu juunikuus ei peegelda Ormissoni hinnangul üksnes ajutisest kriisiolukorrast tingitud kõrghetke taandumist, vaid selle tagant paistab ka elanike negatiivne hinnang parlamendi käitumisele seoses uue kuluhüvitiste korra kehtestamisega ning kasiinode päästmisega suitsukeelust. Tõsi, viimase kohta tegi otsuse eelmine riigikogu, kuid avalikkuse ette jõudis see alles nüüd.

Kui vaadata elanike usaldust riigikogu vastu kaugemas perspektiivis, selgub, et analoogse languse põhjustas viimati eelmisel aastal riigikogu käitumine presidendivalimiste ajal. Ka siis langes elanike usaldus riigikogu vastu enam kui kümme protsenti ning näitas seejärel kosumise märke alles jõulude saabumisel.

Loe täpsemalt: http://www.epl.ee/artikkel/391132

Artikkel pärineb Maksumaksja portaalist
http://www.maksumaksjad.ee

Artikli www-aadress:
http://www.maksumaksjad.ee/modules/news/article.php?storyid=847