Riigikogu tõstis hüppeliselt tubaka ja alkoholi aktsiisi

Kuupäev 15.06.2007 5:43:50 | Rubriik: Äripäev

Lemmi Kann kirjutab Äripäevas, et Riigikogu kinnitas eile ettevõtjate vastuseisust hoolimata alkoholi ja tubaka aktsiisi hüppelise tõusu.

Kõige suurem hinnatõus tabab järgmise aasta 1. juulil suitsetajaid, sest 21kroonine suitsupakk hakkab siis maksma 32 krooni. Tunduvalt kallineb ka kange alkohol - 60kroonine viinapudel maksab uuest aastast 72 krooni - viina aktsiis kerkib järgmisel aastal kahes jaos kokku 30 protsenti. Õllepudeli hinnale lisandub 55 senti.

Liviko müügidirektori Ragnar Kitse sõnul ei toetanud Liviko aktsiiside tõusu. "Selge on see, et see, mis valitsus täna plaanib teha, ei mõju kuidagi hästi ei kaupmeestele ega ka tarbijatele. Kui riik ja riigikogu räägivad sellest, et aktsiisi tõstetakse ühelt poolt selleks, et inflatsioonitempot kiirendada ja tulevikus pidurdada, ja teiselt poolt räägitakse sellest, et eestimaalased vähem alkoholi tarbiksid, siis see on puhas populism," ütles Kits. "Alkoholi tarbimist aktsiisi tõstmisega küll ei mõjuta. Selleks oleks vaja selget ja pikka alkoholipoliitika kava, mis muudaks tarbimisharjumusi."

Loe täpsemalt: http://www.aripaev.ee/3617/uud_uudidx_361710.html

Vaata ka: „Alkoholi-, tubaka- ja kütuseaktsiisi seaduse muutmise seaduse eelnõu

Artikkel pärineb Maksumaksja portaalist
http://www.maksumaksjad.ee

Artikli www-aadress:
http://www.maksumaksjad.ee/modules/news/article.php?storyid=824