Võimuliit: hea päev Eesti riigile

Kuupäev 14.06.2007 13:24:33 | Rubriik: Delfi

Delfi kirjutab, et Riigikogu võimuliidu erakonnad ütlesid täna Riigikogus vastuvõetud seaduseid kommenteerides, et Eesti riigil ja rahval on hea päev. Vastu sai võetud tulumaksuseadus, pikeneb vanemahüvitise maksmise aeg ning heakskiidu sai riigikogulaste hüvede seadus.

Riigikogu võttis täna vastu tulumaksuseaduse muudatused, mis vähendavad tulumaksumäära aastaks 2011 18 protsendini, suurendavad tulumaksuvaba miinimumi nelja aastaga kolme tuhande kroonini kuus ning võimaldavad igal aastal tuludeklaratsiooni esitades maksuvaba tulu lisamäära arvestada alates esimesest lapsest, teatas Delfile võimuliidu fraktsioonide pressesindajad.

Tulumaksumäär näitab, kuidas riik suhtub oma kodanikesse. Madal tulumaks on kasulik ka riigile ja riigi majandusele, sest see soodustab investeerimist ja säästmist. Maksuvaba tulu tõus näitab hoolivat suhtumist kodanikesse, sest väikese tuluga inimestele jääb rohkem raha kätte.

Tulumaksuvabastusel alates esimesest lapsest, mis jõustub järgmisel aastal, on pikk ajalugu. Sellise maksumuudatuse vajadusest hakati rääkima juba aastaid tagasi. Tänaseks on Eesti riik nii tugev, et laiendada täiendavat tulumaksuvaba miinimumi kõigile lastega peredele. Tulumaksuvabastuste kaudu jääb järgmise nelja aasta jooksul inimestele kätte üle viie miljardi krooni.

Riigikogu pikendas täna ka vanemahüvitise maksmise perioodi pooleteise aastani. Eesti iibepoliitika on olnud järjekindel. Selline järjekindlus on vajalik, sest iibega seotud otsustused on inimese elus ühed isiklikumad. Kui poliitika on järjekindel, on selle vastu usaldus ja see poliitika toimib. Selle väljenduseks on fakt, et aasta aastalt sünnib Eestis järjest enam lapsi. Riigijuhtide jaoks pole suuremat eesmärki, kui püüd selle poole, et rahvaarv hakkaks taas suurenema. Vaid nii suudame tagada, et Eesti riik püsib igavesti.

Loe täpsemalt: http://www.delfi.ee/news/paevauudised/eesti/article.php?id=16176781

Loe ka Postimehest: „Valitsus vähendab lastega perede maksukoormust“: http://www.postimees.ee/140607/esileht/krimi/uudised/266349.php

Tutvu tulumaksuseaduse muudatustega: http://www.maksumaksjad.ee/modules/AMS/article.php?storyid=253

Artikkel pärineb Maksumaksja portaalist
http://www.maksumaksjad.ee

Artikli www-aadress:
http://www.maksumaksjad.ee/modules/news/article.php?storyid=823