Maksumaksjate liit: Ligi arvamus ei vääri mingit kommentaari

Kuupäev 13.06.2007 12:58:24 | Rubriik: Postimees

Hanneli Rudi kirjutab Postimees Online`is, et maksumaksjate liit ei soovi anda omapoolset kommentaari Jürgen Ligi arvamusele, et kuluhüvitiste vastast rahvaküsitlust korraldades minetas liit oma usaldusväärsuse maksueksperdina.

«Jürgen Ligi arvamus ei vääri mingit kommentaari, see kõneleb enda eest ise,» ütles liidu tegevjuht Õnneli Varend Postimees Online’le.

Oma blogis kirjutas Jürgen Ligi, et maksumaksjate liit minetas kuluhüvitiste teemal rahvaküsitlust korraldades oma usaldusväärsuse maksueksperdina. «Raske on välja mõelda ebakompetentsemat rahvaküsimust - kas soovite pitsat või präänikut ehk kas soovite raha või riigikogu sõimata? Mõlemad palad on ju head, nii eraldi kui järgimööda, aga teatud kontekstis, kohas, kvaliteedis, võrdluses,» kirjutab Ligi oma blogis.

Ligi arvates hävitas liit lolli kampaaniaga enda tõsiseltvõetavuse ja rahanduskomisjonile tuleb see ikka jälle meelde. «Vaatan minagi liidu järjekordset kirja tulumaksueelnõust ja kaalun lugemise koefitsienti. Kas liidu kuulsus kaalus ikka usutavuse üles?» tõdeb Ligi, kelle hinnangul koht demonstrantide seas ei saa ühildu eksperdi omaga.

Maksumaksjate liidu selline saatus pole Ligi sõnul unikaalne. Meedia tähelepanust joobunud eksperte on olnud teisigi. «Sõna sotsiaalteadlane näiteks toob silme ette avalike kirjade laviini. Neid on olnud üksikuid, aga rumalust on neis olnud nii kole palju. Kui pöörduda ikka poliitikute poole jutuga, et kaks kolmandikku Eesti lastest on vaesuses, et Eesti hädad tulevad poliitikute ebaeetilisusest, ja küsida samas jutis neilt tellimusi, on koostööga kõvasti riskitud,» nendib Ligi.

Loe täpsemalt: http://www.postimees.ee/130607/esileht/siseuudised/266047.php

Loe ka: „Riigikogu kuluhüvitiste teema ajakirjanduses

Loe ka: „Riigikogu kuluhüvitiste teema kajastus raadios ja teles

Loe EML pressiteadet: „Kavandatav Riigikogu liikmete uus kuluhüvitiste kord tuleb laiendada kõikidele maksumaksjatele

Vaata EML pöördumist Riigikogu poole

Artikkel pärineb Maksumaksja portaalist
http://www.maksumaksjad.ee

Artikli www-aadress:
http://www.maksumaksjad.ee/modules/news/article.php?storyid=814