Oravapartei hüppas aktsiiside osas vastasleeri

Kuupäev 13.06.2007 8:12:49 | Rubriik: Postimees

Tuuli Koch kirjutab Postimehes, et reformierakonna vaikiva nõusolekuga jõuab täna riigikokku alkoholi aktsiisitõusu puudutav eelnõu, milles varem valitsuses kokku lepitud aktsiisitõus langes opositsiooni ettepanekul ootamatult 30 protsendilt 20-le.

Mai lõpus otsustas valitsus vähemalt näiliselt kiirkorras, et järgmisel aastal tõuseb alkoholiaktsiis 30 protsendi võrra. Üleeile tegi aga opositsiooniline Rahvaliit riigikogu rahanduskomisjonis ettepaneku piirduda vaid 20 protsendi suuruse tõusuga ning seda toetasid ka Keskerakonna ja Roheliste saadikud.

Sotsid, Isamaa ja Res Publica liit jäid 30-protsendilise tõusu juurde, erapooletuks jäid reformierakondlased. «Seda tuleb nende käest küsida, miks nad nii käitusid. Meile oli see hea üllatus,» ütles rahvaliitlasest rahanduskomisjoni aseesimees Tarmo Mänd.

Viin kallim kui Lätis

Reformierakondlasest rahanduskomisjoni esimees Jürgen Ligi ütles üleeile BNSile, et tegemist oli kompromissiga ning sellega ei satu ohtu Eesti liitumine eurotsooniga.

Mänd nentis, et ootasid valitsusliidu toetust hoopis teiste ettepanekute puhul. Nii näiteks tegid nad muudatusettepanekuid elektrienergia- ja kütuseaktsiisi puhul.

Loe täpsemalt: http://www.postimees.ee/130607/esileht/siseuudised/265994.php

loe ka EML pressiteadet: „Aktsiiside tõus tuleb kompenseerida tulumaksu kiirema vähendamisega

Vaata ka kavandatavate aktsiisimuudatuste kohta siit: http://www.maksumaksjad.ee/modules/AMS/article.php?storyid=256

Artikkel pärineb Maksumaksja portaalist
http://www.maksumaksjad.ee

Artikli www-aadress:
http://www.maksumaksjad.ee/modules/news/article.php?storyid=812