Euroopa murelaps on alkoholimaks

Kuupäev 13.06.2007 8:04:23 | Rubriik: Päevaleht

Kristina Tšistova, Eesti kaubandus-tööstuskoja esindaja Brüsselis, kirjutab Eesti Päevalehe Ärilehe bürokraatia rubriigis, et mais toimus Euroopa Parlamendi täiskogu istungjärgul sarnaselt Eestis aktuaalse vaidlusteemaga väitlus alkoholi aktsiisimaksu üle.

Euroopa Komisjon soovis suurendada alkoholi aktsiisimaksu alammäära, võttes arvesse inflatsiooni. Parlamendiliikmed ei olnud aga ettepaneku suhtes ühel nõul ega võtnud raportit lõpphääletusel vastu. 1992. aastal seadsid EL-i liikmesriigid alkoholi (v.a vein) aktsiisimaksudele alammäära, et vähendada konkurentsimoonutusi.

Majanduskomisjon leidis raportis, et aktsiisi alammäärad ei ole viinud aktsiisimäära ühtlustumiseni ning seetõttu tuleks need tühistada. Saadikud tõid esile, et konkurentsimoonutused ei väheneks eriti, sest näiteks Ühendkuningriigi ja Prantsusmaa ning Soome ja Eesti vahelise piiriülese kaubanduse taset alammäärade tõstmine ei mõjutaks, sest seal kehtivad juba praegu kõrgemad aktsiisimaksud, kui näeb ette uus ettepanek.

Loe täpsemalt: http://www.epl.ee/majandus/389455

Vaata ka Eestis kavandatavate aktsiisimuudatuste kohta siit: http://www.maksumaksjad.ee/modules/AMS/article.php?storyid=256

Artikkel pärineb Maksumaksja portaalist
http://www.maksumaksjad.ee

Artikli www-aadress:
http://www.maksumaksjad.ee/modules/news/article.php?storyid=811