"Komplimendid" Maksumaksjate Liidule Jürgen Ligi blogis

Kuupäev 12.06.2007 10:00:00 | Rubriik: Muud

Jürgen Ligi kirjutab oma blogis, et Riigikogu sai avalikkuse survel aru oma rumalusest (kuluhüvitiste teemal), arvab Lasse Lehis Maksumaksjate Liidust.

Mulle näib asi küll teistpidine. Minu mulje on, et avalikkuse survel see sellisel kujul üldse teemaks kerkis. Kedagi peale Riigikogu ei kotita ju kulupaberite pärast avalikult, kollektiivselt ja ebapädevalt.

Mis see Riigikogu rumalus tegelikult on? Kas ühe seaduse ühe paragrahvi menetlusesolek? Kellegi konkreetse rumalus või priiskamine? Või ehk valija rumalus?

Mulle sai küll selgeks rumalus, aga mitte Riigikogu, vaid Maksumaksjate Liidu oma – palun mitte ära segada maksumaksjatega. Raske on välja mõelda ebakompetentsemat rahvaküsimust kui Kas soovite pitsat või präänikut ehk Kas soovite raha või Riigikogu sõimata. Mõlemad palad on ju head, nii eraldi kui järgimööda, aga teatud kontekstis, kohas, kvaliteedis, võrdluses.

Et klikitakse, oli teada. Aga küsijast jäi nadi mälestus. Eriti nadi maksueksperdist, sest presidendi, ministri või diplomaadi puhul oleks küsimiseks kohta kordades enam. Riigikogu puhul köidab mõistagi mitte ta erandi põhjendatus, vaid ta ohutus rünnatavana. Vapruse eest palju õnne.

Lasse ja MML naudivad tähelepanu. Aga minu silmis, kes ma ei ole staatuse seaduse fänn, algataja ega autor, värvivad nad ennast aina nurka. Nende kodukas koosneb kümnetest linkidest kuluhüvitiste kajastustele. Süda läheb paratamatult pikalt pahaks. Lolli kampaaniaga hävitatakse enda tõsiseltvõetavus ja rahanduskomisjonile tuleb see ikka jälle meelde. Vaatan minagi MMLi järjekordset kirja tulumaksueelnõust ja kaalun lugemise koefitsienti. Kas liidu kuulsus kaalus ikka usutavuse üles?

Loe täpsemalt: http://www.reform.ee/kandidaat/jyrgenligi/blogi/737/maksumaksjate-rumalus

Loe ka: „Riigikogu kuluhüvitiste teema ajakirjanduses

Loe ka: „Riigikogu kuluhüvitiste teema kajastus raadios ja teles

Loe EML pressiteadet: „Kavandatav Riigikogu liikmete uus kuluhüvitiste kord tuleb laiendada kõikidele maksumaksjatele

Vaata EML pöördumist Riigikogu poole

Artikkel pärineb Maksumaksja portaalist
http://www.maksumaksjad.ee

Artikli www-aadress:
http://www.maksumaksjad.ee/modules/news/article.php?storyid=803