EML pöördumine on Riigikogule üle antud

Kuupäev 07.06.2007 8:04:10 | Rubriik: EML

Eesti Maksumaksjate Liit (EML) andis täna hommikul Riigikogu aseesimehele Jüri Ratasele üle pöördumise 18 827 toetusallkirja seoses Riigikogu liikme staatuse eelnõuga.

Ratas kinnitas allkirju EML tegevjuhilt Õnneli Varendilt vastu võttes, et maksumaksjate algatusse suhtutakse tõsiselt ja pöördumine koos selle toetuseks kogutud allkirjadega edastatakse põhiseaduskomisjonile. Kuigi maksumaksjate esindajad võeti Riigikogus viisakalt vastu, pressi allkirjade üleandmise juurde ei lubatud.

Pöördumises nõutakse kõikide maksumaksjate võrdset kohtlemist, milleks tuleb kas taastada Riigikogu liikmetele kohustus esitada kuluhüvitise saamiseks dokumendid või vabastada ka teised maksumaksjad kuludokumentide esitamise kohustusest.

Pöördumisele koguti ajavahemikus 31. maist kuni 6. juunini 18 826 toetusallkirja, millest 18 550 anti elektrooniliselt kodulehe kaudu ning 276 allkirja esitati paberil. Viimase, 18 827. allkirja andis pöördumisele EML delegatsiooni Toompeale sõidutanud taksojuht. EML tänab kõiki toetajaid ning loodab, et Riigikogu võtab avalikku arvamust kuulda ja teeb seaduseelnõus vajalikud parandused, mis tagaksid võrdse kohtlemise.

Kõigil maksumaksjatel, kes ei jõudnud EML pöördumisele toetusallkirja anda, soovitame esitada oma seisukohad otse Riigikogule.

Lisateave:
Õnneli Varend
tegevjuht
telefon 626 4190
www.maksumaksjad.ee

Artikkel pärineb Maksumaksja portaalist
http://www.maksumaksjad.ee

Artikli www-aadress:
http://www.maksumaksjad.ee/modules/news/article.php?storyid=784