Poliitiline kartell

Kuupäev 06.06.2007 9:16:34 | Rubriik: Delfi

Martin Helme küsib Delfis: Mida teeksite teie, kui teil oleks seadusega antud õigus määrata endale ise palka? Ja mitte ainult palka, vaid ka tehtavat töö hulka? Oleksite ausad? Mõõdukad? Kasinad, aga töökad? Aga päriselt?

Fakt, et riigikogujad endal palka tõstavad ja selle juures mõneminutilisi tööpäevi teevad, näitab, et nad on tavalised inimesed. Mis, muide, ei tee kopika eest paremaks nende nahhaalset ja tülgastavat käitumist. Fakt, et nad seda karistamatult teha saavad, näitab aga, et Eestis on poliitiline süsteem mäda. Asja teeb veel tükk maad hullemaks see, et parlamendierakonnad on moodustanud poliitilise kartelli, suletud tsunfti, mis haarab endasse edukalt uustulnukad (Res Publica ja rohelised) ning suudab uskumatult tõhusalt püsida ringkaitses.

Ilmselt poleks selline tsirkus, nagu riigikogulaste erihüvede ümber käib, võimalik, kui eksisteeriks kas või üksainus partei, kes keelduks korruptsiooniga kaasa minemast ning ründaks teravalt kartelli-iseloomuga boonuste loomist iseenesele maksumaksja tasku arvelt. Niipea, kui kas või üks väike fraktsioon teeks sellest ründest oma keskse poliitilise võitluse, nimetades asju õigete nimedega ja keeldudes resoluutselt moosimisega kaasa minemast, oleksid teised sunnitud oma tegevust korrigeerima — muidu riskivad nad häälte massilise ülejooksmisega kartellivälise partei poolele.

Loe täpsemalt: http://www.delfi.ee/news/paevauudised/arvamus/article.php?id=16110262

Loe ka: „Riigikogu kuluhüvitiste teema ajakirjanduses

Loe ka: „Riigikogu kuluhüvitiste teema kajastus raadios ja teles

Loe EML pressiteadet: „Kavandatav Riigikogu liikmete uus kuluhüvitiste kord tuleb laiendada kõikidele maksumaksjatele

Vaata EML pöördumist Riigikogu poole

Artikkel pärineb Maksumaksja portaalist
http://www.maksumaksjad.ee

Artikli www-aadress:
http://www.maksumaksjad.ee/modules/news/article.php?storyid=777