Riigikogulased kuludokumentidest vabastav eelnõu läbis ludinal esimese lugemise

Kuupäev 05.06.2007 9:30:00 | Rubriik: Päevaleht

Aivar Pau kirjutab Eesti Päevaleht Online`is, et Riigikogu liikmed kuludokumentide esitamisest vabastav seadusemuudatus läbis täna ühegi takistuseta esimese lugemise.Nimelt ei soovinud ükski riigikogu liige esitada eelnõud tutvustanud Kristiina Ojulandile ja Väino Lindele küsimusi ega algatada läbirääkimisi. Hääletamist eelnõude esimesel lugemisel ei toimu.

Riigikogu põhiseaduskomisjoni esimees Väino Linde selgitas parlamendi ees esinedes, et kehtiv süsteem, kus riigikogu liikmele hüvitatakse tööga seotud kulutused 30 protsendi ulatuses tema palgast vaid kuludokumentide esitamisel, on kahtlematult tekitanud palju poleemikat ja avalikku tähelepanu.

"Eelnõu algatajate hinnangul tuleb aga korda muuta, kuna keerukas kuludokumentide esitamise süsteem ja hilisemad tõlgendamised on diskrediteerinud mitte üksnes üksikuid parlamendiliikmeid vaid riigikogu kui institutsiooni tervikuna," ütles Linde.

Loe täpsemalt: http://www.epl.ee/artikkel/388551

Loe samal teemal ka Postimehest: „Uus kuluhüvitiste kord parlamendis küsimusi ei tekitanud“: http://www.postimees.ee/050607/esileht/siseuudised/264637.php

Loe ka: „Riigikogu kuluhüvitiste teema ajakirjanduses

Loe ka: „Riigikogu kuluhüvitiste teema kajastus raadios ja teles

Loe EML pressiteadet: „Kavandatav Riigikogu liikmete uus kuluhüvitiste kord tuleb laiendada kõikidele maksumaksjatele

Vaata EML pöördumist Riigikogu poole.

Artikkel pärineb Maksumaksja portaalist
http://www.maksumaksjad.ee

Artikli www-aadress:
http://www.maksumaksjad.ee/modules/news/article.php?storyid=761