Maksu(au)tahvel olgu täpne

Kuupäev 11.02.2014 12:24:06 | Rubriik: Äripäev

Kui kahte rehkendust homseks teha ei jõua, tee üks. See „kevadine“ rahvatarkus sobib ka kaubandus-tööstuskoja initsiatiivil sündinud rahandusministeeriumi plaaniga avalikustada edaspidi maksuameti veebilehel juriidiliste isikute makstud maksud koondsummana. Aga see sobib ainult alustuseks, kirjutab Äripäev oma juhtkirjas.

Avalikustamist pole kunagi liiga palju. Seetõttu soovitab Äripäeva toimetus astuda julgelt veel sammu edasi ning teha avalikuks ettevõtete ja FIEde makstud maksud kindlasti ka erinevate maksukategooriate kaupa. Plaanitavast rehkendusest jääb lihtsalt napiks, olgu see tehtud kui tahes hästi.

Esiteks jääb maksude koondsumma puhul ikkagi õhku küsimus, millist maksu siis kui palju on tasutud. Ning see võib hea algatuse puhul isegi karuteene osutada, sest täpsema jaotuseta on ka erinevate spekulatsioonide tekkimiseks suurem võimalus. Mis tähendab omakorda, et ettevõtjad peavad hakkama avalikkusele (üle) selgitama, millistest teguritest nende maksusumma koosneb, et vältida liigset infomüra. See kulutab asjatult nii aega kui närve. Kogu vastav info võiks olla kohe avalik.

Loe edasi: http://www.aripaev.ee/blog/2014/2/11/maksu-au-tahvel-olgu-tapne

Artikkel pärineb Maksumaksja portaalist
http://www.maksumaksjad.ee

Artikli www-aadress:
http://www.maksumaksjad.ee/modules/news/article.php?storyid=6232