Roheliste pakutav palgatõus inimeste teenistust ei kasvata

Kuupäev 07.02.2007 7:34:31 | Rubriik: Postimees

Hindrek Riikoja kirjutab Postimehes, et Roheliste erakonna maksumuudatuste kava tõstaks näiliselt küll töötajate palkasid ja vähendaks maksumäärasid, kuid ei suurendaks inimeste tegelikke sissetulekuid.

Maksumuudatuste kavadega on enne valimisi välja tulnud mitmed erakonnad. Kuid peamiselt on keskendutud sellele, kuidas üksikisiku tulumaksu või mõnda muud lõivu vähendada ja inimestele rohkem palgaraha kätte jätta.

Roheliste ettepanek eristub aga selgelt konkurentide pakkumistest – see suurendaks üheaegselt nii töötaja sissetulekuid kui temal lasuvaid makse, reaalse teenistuse jätaks aga ikka endisele tasemele.

Siiani on Eestis kehtinud põhimõte, et inimene maksab palgast tulumaksu, osa töötuskindlustusmaksest ning teise samba pensionimakse. Sellele lisaks tasub tööandja riigile töötaja brutopalgalt 33 protsendi suuruse sotsiaalmaksu ja oma osa töötuskindlustusmaksest.

Loe täpsemalt: http://www.postimees.ee/070207/esileht/olulised_teemad/riigikogu_2007/eestimaa_rohelised/243490.phpArtikkel pärineb Maksumaksja portaalist
http://www.maksumaksjad.ee

Artikli www-aadress:
http://www.maksumaksjad.ee/modules/news/article.php?storyid=511