Eesti astub EL-i kava vastu, mis võiks bensiini hinda alandada

Kuupäev 17.10.2011 12:31:39 | Rubriik: Päevaleht

Raimo Poom kirjutab Päevalehes, et Euroopa Komisjon tuli sel kevadel välja uue plaaniga, kuidas peaks hakkama maksustama nn energiatooteid. Teisisõnu, ette pandi uus loogika, mismoodi võiksid liikmesriigid kujundada energiaga seotud aktsiisipoliitikat.
Kui seni on kütuse-, toasooja või elektriaktsiis kujunenud erisuguste arusaamiste järgi, siis Brüsseli kava näeb ette kogu valdkonna sidumist süsihappegaasi emissiooni ja vastava konkreetse energiaallika energiasisaldusega. Ehk siis näiteks liitri bensiini aktsiisimaks väljendaks nii seda, kui palju tekib selle põlemisel CO2-te, kui ka sama ühiku energiasisaldust. Kõik oleks omakorda seotud taotlusega vähendada CO2 õhkupaiskumist ja seega võidelda kliimamuutustega.

Seesugune aktsiisimaksu arvestamise alus kehtestataks kõigepealt mootorikütustele ja seejärel kõigile teistele kütustele ja energialiikidele. Kui plaan teostub, võib see tähendada päris suurt teatud kütuseliikide hinna muutust ka Eestis.

Loe edasi: http://www.epl.ee/news/eesti/taismahus-eesti-astub-el-i-kava-vastu-mis-voiks-bensiini-hinda-alandada.d?id=59923923
Artikkel pärineb Maksumaksja portaalist
http://www.maksumaksjad.ee

Artikli www-aadress:
http://www.maksumaksjad.ee/modules/news/article.php?storyid=4368