Saabub pakendiaktsiisi deklareerimise tähtaeg

Kuupäev 12.07.2011 20:27:09 | Rubriik: MTA

Maksu- ja Tolliamet juhib tähelepanu, et 15. juulil on 2011. aasta teise kvartali pakendiaktsiisi deklaratsiooni esitamise tähtaeg. Selleks kuupäevaks peavad deklaratsiooni esitama kõik ettevõtted, mis ei ole oma kohustusi seoses pakendite ja pakendijäätmete kogumise ning taaskasutamisega andnud üle taaskasutusorganisatsioonile.
Aktsiisiga maksustatakse Eestis turule lastud, teisest liikmesriigist soetatud ja imporditud kauba pakend juhul, kui see müüakse, vahetatakse, võõrandatakse tasuta või võetakse oma tarbeks kasutusse Eestis, kuid täitmata on seaduses sätestatud taaskasutamise määrad. Kui taaskasutamise määrad on korrektselt täidetud, siis pakendiaktsiisi deklaratsiooni esitama ei pea.

Pakendiettevõtjad, kelle Eestis turule lastud kauba, teisest liikmesriigist soetatud ja imporditud kauba plastpakendi mass jääb alla 2,5 kilogrammi ning teistest materjalidest kaubapakendite mass alla 5 kilogrammi kvartalis, on aktsiisist vabastatud.

Aktsiisideklaratsioonide esitamise või pakendiaktsiisi arvutamisega seotud küsimuste korral palume helistada telefonil 676 4512 või saata e-kiri aadressile tartu.ak@emta.ee.

MTA pressiteade: http://www.emta.ee/index.php?id=30655&tpl=1026
Artikkel pärineb Maksumaksja portaalist
http://www.maksumaksjad.ee

Artikli www-aadress:
http://www.maksumaksjad.ee/modules/news/article.php?storyid=4268