Peaminister Ansipi hinnangul ei pääse spekulandid suhkrutrahvist

Kuupäev 12.10.2006 7:22:38 | Rubriik: Päevaleht

Kai Kalamees kirjutab Eesti Päevalehes Riigikohtu otsusest, millega jäeti üleliigse laovaru tasu seadus osaliselt kohaldamata.

Riigikohtu äsjane otsus paneb valitsuse otsima uut suhkrutrahvi määramise mudelit.

Peaminister Andrus Ansipi kinnitusel tuleb suhkrut üleliia varunud spekulantidel hoolimata riigikohtu värskest lahendist varem või hiljem rahakotirauad avada ja neile määratud trahv ära maksta.

Eile riigikogu ees seisnud Ansip oli veendunud, et riik saab hoolimata kohtulahendist teatud summad ettevõtjatelt tagasi. “Mitte mingil juhul ei tähenda see, et spekulandid, kes tegid viimase nelja aasta jooksul ainsa, aga see-eest väga eduka tehingu, peaksidki jääma oma edu juurde ega peaks riigikassasse midagi üleliigsete varude eest tagasi maksma,” lausus valitsusjuht.

Riigikohtu halduskolleegium andis läinud nädalal õiguse firmale, mis oli vaidlustanud 2144-kroonise trahvinõude üleliigse linnasesuhkru ja -siirupi eest. Mitmel hinnangul toob kõrgema kohtu otsus kaasa selle, et Brüsseli poolt Eestile määratud 715 miljoni krooni suurune suhkrutrahv jääb üksnes riigi-eelarve ehk kõigi maksumaksjate kanda.

Praegu on kohtutes pooleli umbes 30 suhkrutrahvi asja.

Loe täpsemalt: http://www.epl.ee/artikkel/358393

Vt Riigikohtu lahendit: http://www.nc.ee/?id=11&tekst=RK/3-3-1-33-06

Artikkel pärineb Maksumaksja portaalist
http://www.maksumaksjad.ee

Artikli www-aadress:
http://www.maksumaksjad.ee/modules/news/article.php?storyid=332