Maksu-ja tolliametist varastatud arvutites sisalduv info kaotsi ei läinud

Kuupäev 04.10.2006 8:47:27 | Rubriik: Päevaleht

Kerttu Rannamäe kirjutab Eesti Päevalehes, et möödunud nädalal maksu-ja tolliametist varastatud arvutites sisaldunud oluline informatsioon oli dubleeritud.

Arvutid sisaldasid informatsiooni 20 ettevõtet puudutava tolli järelevalve toimingute kohta kohta (äriregistri andmed/ aastakäibed, tollile deklareeritavad andmed, tollikontrolli käigus kahe aasta jooksul tehtud digifotod). Maksu-ja tolliameti pressiesindaja Liis Plakki sõnul pole muretsemiseks aga põhjuks, kuna arvutites sisaldunud informatsioon oli dubleeritud ning kaduma seetõttu midagi olulist ei läinud.

Andmete lekkimise hirmu Liis Plakk ei näe. “Sisekontroll on juurdlust alustanud, asja uurib ka politsei,” ütles Plakk.

Maksu- ja Tolliameti pressiteatest nähtub, et neljapäeval, 28.09, toimus ameti kasutuses olevas tööruumis, aadressil Telliskivi 57b Tallinn, sissemurdmine. Varastati sülearvuti Microlink koos koti ja kogu varustusega, kaks arvutit (Microlink ja Ordi), binokkel Nikon, kaks MagLight taskulampi, akudrelli komplekt, väike metallseif, milles oli rihm, kaks kabuuri, salvehoidja, gaasiballoon Pfeffer koos kabuuriga, gaasiballoon Pfeffer, CERBER nuga-tööriist, radiatsioonimõõtja, auto dokumendid ja kaks autovõtit, käerauad.
Varastatud arvutid oli tolli liikuvrühma töövahendid. Ameti sisekontroll tegi kindlaks, et arvutid sisaldasid (olulise info osas) informatsiooni 20 ettevõtet puudutavate tolli järelevalve toimingute kohta (äriregistri andmed/ aastakäibed, tollile deklareeritavad andmed, tollikontrolli käigus tehtud kahe aasta digifotod jne.) Arvutid ei sisaldanud andmebaase.
Juhtunu suhtes algatas ameti sisekontroll distsiplinaarmenetluse, juhtunut menetleb politsei.
Amet palub kõigil, kel on informatsiooni viidatud varguse toimumise, toimepanijate või esemete asukoha kohta informeerida politseid. telefonil 6125446, 6125406.

EPL artikkel: http://www.epl.ee/artikkel/357229

MTA pressiteade: http://www.emta.ee/?id=4493

Artikkel pärineb Maksumaksja portaalist
http://www.maksumaksjad.ee

Artikli www-aadress:
http://www.maksumaksjad.ee/modules/news/article.php?storyid=316