Plaanitav tollimaks viiks Hiina jalatsite hinna üles

Kuupäev 02.10.2006 6:18:12 | Rubriik: Postimees

Kaire Uusen kirjutab Postimehes, et seni soodsamate Aasia nahkjalatsite hinnad võivad tõusta, kui Euroopa Komisjonis läheb läbi kava kaitsta ühenduse tootjaid, koormates Hiinast ja Vietnamist pärit jalavarjud kõrge tollimaksuga.

Euroopa Liidu riigid peaks tuleval nädalal otsustama, kas Hiina ja Vietnami odavatele nahkjalatsitele tuleks kehtestada kõrged tollimaksud või mitte. Sellal kui Itaalia, Hispaania ja Portugali tootjad võitlevad Hiinale 16,5-protsendilise ja Vietnamile 10-protsendilise kaitsetolli kehtestamise eest, on enamik Põhja-Euroopa riike selle vastu.

Majandusministeeriumi teatel ei toeta Eesti ettepanekut kehtestada Hiina ja Vietnami jalatsitele tollimaks. Ministeeriumi avalike suhete nõunik Allan Kasesalu ütles, et see ei oleks tarbijate, importijate ega kaupmeeste, vaid tootjate huvides.

Tema sõnul ei rakenduks tollimaks siiski kõigile Hiina ja Vietnami nahast pealsetega jalatsitele, vaid kümnendikule.

Kasesalu rõhutas, et kui võtta eksporthinnaks 8,5 eurot ehk 133 krooni ja kui sellele rakenduks halvimal juhul 16,5-protsendiline tollimaks, siis lisanduks hinnale vaid 1,4 eurot ehk 22 krooni.

«Juhul kui importijad ja kaupmehed jätavad tollimaksu täielikult tarbijate kanda, mõjutab see kõige rohkem lastega peresid, kuivõrd meetmega on hõlmatud ka lastejalatsid,» rõhutas Kasesalu, kelle sõnul pole veel kindel, et otsus tehakse, sest ELi riikide seas jätkub piisavalt vastaseid.

«Lisaks on Hiina ja Vietnami jalatsitele juba pea kuus kuud kehtinud ajutised tollimaksumäärad ning tooted ei ole veel poodidest kusagile kadunud,» nentis Kasesalu.

Loe täpsemalt: http://www.postimees.ee/290906/esileht/majandus/220521.php

Artikkel pärineb Maksumaksja portaalist
http://www.maksumaksjad.ee

Artikli www-aadress:
http://www.maksumaksjad.ee/modules/news/article.php?storyid=308