Siseminister tuleb Villu-faktorist hoolimata Rahvaliidust

Kuupäev 29.05.2009 6:10:12 | Rubriik: Postimees

Tuuli Koch kirjutab Postimehes, et Rahvaliidu kauaaegse juhi Villu Reiljani kriminaalasja tõttu siseministri portfelli rahvaliitlaste kätte usaldamist kentsakaks pidanud paremerakonnad ei vaevunud siiski ministrikohti ümber mängima. Rahvaliit sai sise- ja rahandusministri koha.
Eile jõuti viis tundi kestnud ja suurte vaidluste tähe all möödunud läbirääkimistel siiski kokkuleppele ka selles, et võimuliidu uue osalise endise juhi Villu Reiljani kriminaalasja taagast hoolimata jääb lisaks rahandusministri portfellile Rahvaliidule ka siseministri koht. Rahandusministriks saab ülimalt suure tõenäosusega Aivar Sõerd, siseministri puhul spekuleeritakse Jaan Õunapuu, Robert Närska ja Jaanus Männiku nimedega.

Kuigi kõigi erakondade volikogud peavad veel koalitsioonileppe heaks kiitma, võib öelda, et kolme ametliku läbirääkimispäeva järel saab Eesti enesele uue valitsuse, mis tõstab muu hulgas käibemaksu 18 protsendilt 20-le, töötuskindlustusmaksu 4,2 protsendile ning suurendab ka gaasi- ja elektriaktsiisi.

Loe täpsemalt: http://www.postimees.ee/?id=125246

Artikkel pärineb Maksumaksja portaalist
http://www.maksumaksjad.ee

Artikli www-aadress:
http://www.maksumaksjad.ee/modules/news/article.php?storyid=2706