Tudengite nöörimine võib tuua riigile kohtutee

Kuupäev 22.05.2009 6:50:00 | Rubriik: Postimees

Madis Filippov kirjutab Postimehes, et eilne riigieelarve kärbe tõi üliõpilastele ebameeldivaid üllatusi. Nii kavatseb riik peatada õppemaksude hüvitamise ning vähendab toetusi ja koolitustellimusi. Tudengid sellega ei lepi, vaid kaaluvad proteste ja kohtuteed.
«Eestil on vaja tänases olukorras kiiresti mingisugused otsused vastu võtta, kuid seda ei tohi teha nii läbimõtlematult, et need võiksid mõjutada riigi pikemaajalist arengut,» lausus Eesti Üliõpilaskondade Liidu (EÜL) juhatuse esimees Joonas Pärenson. EÜL seisab valitsuse plaani vastu pista oma käed tudengite auklikku rahakotti. Pärensoni hinnangul mõjutavad võimalikud kärped ligipääsu kõrgharidusele, samas kui just praegu oleks ainuõige aeg riigi haridusse investeerida.

Eile vastu võetud lisaeelarvega otsustas valitsus lisaks palgakärpele kaotada oma teenistujatelt ka ühe suurema hüve – õppelaenude põhiosa tasumise. See puudutab peale riigi- ja kohalike omavalitsuste töötajate ka koolide ning lasteaedade õpetajaid. «Hüvitamise lõpetamine kehtib nii uutele laenajatele kui ka nendele, kellel riik juba hüvitab õppelaenu,» lisas haridusministeeriumi kommunikatsioonibüroo konsultant Asso Ladva. Hüvitamine lõpetatakse alates 1. juulist.

Loe täpsemalt:
http://www.postimees.ee/?id=122365Artikkel pärineb Maksumaksja portaalist
http://www.maksumaksjad.ee

Artikli www-aadress:
http://www.maksumaksjad.ee/modules/news/article.php?storyid=2669