Riik tahab topsiviina maksustada

Kuupäev 14.05.2009 6:21:29 | Rubriik: Postimees

Hanneli Rudi kirjutab Postimehes, et kuna alkoholiaktsiisi laekumine on vähenenud, plaanib riik maksumärgistada ka nn jogurtitopsides müüdava viina ning lubada edaspidi riiki tuua viis korda vähem sigarette kui seni. Praegu kehtiv aktsiisiseadus näeb ette üle 22-mahuprotsendise kangusega alkoholi maksumärgistamise, kui see on villitud vähemalt 200 ml pakendisse, selgub rahandusministeeriumi koostatud eelnõu seletuskirjast.
Eelnõuga vähendatakse maksumärgistamisele kuuluva kange alkoholi müügipakendi maht 50 milliliitrini. Muudatuse eesmärk on tõrjuda poodidest «topsidesse» pakendatud maksustamata kange alkohol. Peamiselt on tegu viinaga, mille etanoolisisaldus on 40–80 protsenti.

Kui riigikogu seaduse vastu võtab, siis ei või alates 1. augustist maksumärkideta 50–200 ml pakendisse villitud kanget alkoholi enam müüa. Eelnõu koostajad loodavad, et ühekuine üleminekuperiood korrastab alkoholikaubanduse võimalikult kiirelt ja tõrjub välja väikestesse pakenditesse villitud viina, mis soodustavad maksupettust.

Loe täpsemalt: http://www.e24.ee/?id=118949

Tutvu ATKEAS muutmise eelnõu ja seletuskirjaga e-õiguse andmebaasis siit.

Artikkel pärineb Maksumaksja portaalist
http://www.maksumaksjad.ee

Artikli www-aadress:
http://www.maksumaksjad.ee/modules/news/article.php?storyid=2642