Eesti maksukeskkond on maailmas ettevõtjasõbralikkuselt 34. kohal

Kuupäev 20.11.2008 13:24:54 | Rubriik: Päevaleht

EPL Online kirjutab, et Maailmapanga ja PricewaterhouseCoopers´i globaalne uuring leiab, et Eesti ettevõtete üldine maksukoormus on kõrge, ent maksukeskkond suhteliselt lihtne ja mugav.
Värskelt avaldatud 181 riigi maksukeskkondade võrdleva uuringu alusel on Eesti maksusüsteem lihtsuselt ja ettevõtjasõbralikkuselt maailmas 34. ja Euroopa Liidus 6. kohal Iirimaa, Taani, Luksemburgi, Suurbritannia ja Hollandi järel. Maailma lihtsaima maksusüsteemiga riigid on Maldiivid, Katar, Hongkong, Araabia Ühendemiraadid, Singapur ja Iirimaa ning kõige raskem on ettevõtjatel makse maksta Valgevenes, Ukrainas ja Kongos.

AS-i PricewaterhouseCoopers maksukonsultandi Erki Uustalu sõnul näitab uuring, et hoolimata üleüldisest madalast maksukoormusest on Eesti äriühingute tegelik maksukoormus suhteliselt kõrge.

Uuringu kokkuvõttest selgub, et viimase aasta jooksul on oma maksukeskkonda ettevõtjasõbralikumaks muutnud viiendik maailma riikidest: 21 riiki on vähendanud ettevõtete tulumaksumäära ning 12 lihtsustanud maksudeklaratsioonide edastamise korda või süsteeme.

Loe täpsemalt: http://www.epl.ee/artikkel/449211

Artikkel pärineb Maksumaksja portaalist
http://www.maksumaksjad.ee

Artikli www-aadress:
http://www.maksumaksjad.ee/modules/news/article.php?storyid=2139