Riigikontroll kritiseerib riigi eelarvete tegemist

Kuupäev 06.11.2008 9:02:56 | Rubriik: Postimees

Postimees vahanedab BNS uudist, et Riigikontroll kritiseerib oma värskelt avaldatud riigi eelarvestamise kontrollaruandes mullust lisaeelarvet, millega planeeriti teadlikult ja ebaseaduslikult osa kulusid tänavusse eelarveaastasse.
Rahandusminister Ivari Padar riigikontrolli hinnanguga ei nõustunud, selgub aruandest.

Riigikontroll analüüsis oma aruandes ka rahandusministeeriumi tegevust eelarvestamise põhimõtete kujundamisel, võttes aluseks ministeeriumi koostatud riigi finantsjuhtimise arendamise kontseptsiooni.

Rahandusministeerium asus oma kontseptsioonis seisukohale, et riigieelarve kehtestamisel mindaks kassapõhiselt üle tekkepõhisele eelarvestamisele ning soovitavate tulemuste põhisele rahastamismudelile.

Riigikontrolli sõnul pole Riigikogul enam kui poolte vastu võetud seaduste puhul otsustamiseks vajalikku infot, milline on nende mõju riigieelarvele ning kuidas tehtud otsused mõjutavad riigi finantsseisundit pikemas perspektiivis.

Ka pole Riigikogu informeeritud otsustest, millele tuginedes valitsus aastaeelarve eelnõu koostab. Seadus ei näe riigikontrolli sõnul ette valitsuse kohustust Riigikoguga eelarve koostamisel konsulteerida.

Loe täpsemalt: http://www.postimees.ee/?id=46662

Artikkel pärineb Maksumaksja portaalist
http://www.maksumaksjad.ee

Artikli www-aadress:
http://www.maksumaksjad.ee/modules/news/article.php?storyid=2094