Pool rehkendust kah asi

Kuupäev 21.10.2008 6:20:00 | Rubriik: Äripäev

PricewaterhouseCoopersi juhtiv maksukonsultant Erki Uustalu kirjutab tänase Äripäeva arvamusrubriigis sellest, et soov meelitada Eestisse kõrgelt kvalifitseeritud tööjõudu on pannud ettevõtjad mõtlema sotsiaalmaksule ülempiiri kehtestamisest. Räägitud on piiri tõmbamisest 250 000 kroonise aastapalga juurde.
Põhiline takistus ülempiiri tõmbamisel tundub olevat kartus, et riigieelarvesse jääb laekumata ligi 2,1 miljardit krooni sotsiaalmaksutulu. Tegelikult on eesmärki meelitada Eestisse kõrgkvalifitseeritud tööjõudu sotsiaalmaksule ülempiiri kehtestamisega võimalik ellu viia ka maksulaekumisi ohustamata.

Selleks ei tuleks lage kehtestada automaatselt kõigile Eestis töötavatele spetsialistidele, vaid alustuseks ainult neile, keda kohalikult tööjõuturult ei leia. Olemasolevad maksulaekumised ei väheneks, kuid kohalemeelitatud tööjõud annaks uue aluse maksulaekumiste kasvule.

Loe täpsemalt: http://www.aripaev.ee/4111/arv_kolumn_uus_411101.html

Loe samal teemal ka 2008. aasta ajakirja MaksuMaksja juuni-juulinumbrist. Martin Huberg. Sotsiaalmaksule "piiri panemas".
Artikkel pärineb Maksumaksja portaalist
http://www.maksumaksjad.ee

Artikli www-aadress:
http://www.maksumaksjad.ee/modules/news/article.php?storyid=2044