Tulumaksureform pannakse lisaraha nimel sügavkülma

Kuupäev 27.08.2008 6:15:55 | Rubriik: Äripäev

Lemmi Kann ja Silvia Kruusmaa kirjutavad Äripäevas, et rahandusminister Ivari Padar läheb homme valitsuskabinetti ettepanekuga külmutada nn tulumaksureform, see samm on poliitikute sõnul hädavajalik - ühtegi muud alternatiivi järgmise aasta riigieelarve plussis hoidmiseks pole.
Esmaspäevane rahandusministeeriumi majandusprognoos lajatas karmi tõega - järgmise aasta eelarveauk osutus 4 miljardi võrra suuremaks kevadistest numbritest, mis tähendab, et 9 miljardi asemel tuleb kärpeid teha 13 miljardi krooni eest. Rahandusminister Ivari Padar sõnul pole riiki kahjustamata võimalik enam kuskile kärpekääre sisse lüüa ja ainuke võimalus olukorra parandamiseks on maksupoliitika kallale minek ehk tulude suurendamine.

Homme läheb Padar valitsuskabinetti ettepanekuga külmutada koalitsioonierakondade valimislubadustena välja käidud tulumaksu langetamine, tulumaksuvaba miinimumi tõstmine ja tulumaksuvaba miinimumi kehtestamine alates pere esimesest lapsest. Kogu maksupaketi rakendusi ümber vaadates on Padari sõnul võimalik kokku saada 4 miljardit krooni. "Peame tegema valiku, kas täita valimislubadused või minna defitsiiti," ütles Padar.

Loe täpsemalt: http://www.aripaev.ee/4056/uud_uudidx_405602.html

Loe ka MaksuMaksjast: Martin Huberg. Mariliis Kannukene. „Tants tulumaksumäärade ümber“

Artikkel pärineb Maksumaksja portaalist
http://www.maksumaksjad.ee

Artikli www-aadress:
http://www.maksumaksjad.ee/modules/news/article.php?storyid=1810