Ravimitele käibemaks – jah, härra poliitik!

Kuupäev 22.07.2008 7:42:51 | Rubriik: Postimees

Roche Eesti tegevjuht Kadri Mägi kirjutab Postimehe arvamusrubriigis, et riigieelarve miinus on teinud poliitikud leidlikuks. Lihtne viis eelarveauke lappida on maksumaksjalt raha juurde küsida. Seekord siis tõbistelt. Jürgen Ligi kalkulatsioon tundub ju paljulubav – arvestades ravimituru ligikaudseks suuruseks 2,5 miljardit (2007) saab võtta tänasele 125 miljonile kroonile lisaks veel 100 miljonit krooni. Härra poliitikul on selgitus ravivajajatele ka olemas – «need, kes saavad kompensatsiooni, need peavad edaspidi ka saama, kellelgi ei tohi sellepärast jääda ravi saamata». Huvitav, kuidas siis?
Haiglas kasutatavate ravimite maht 2007. aastal oli ligi 500 miljonit krooni, seega käibemaksu tõstmisel oleks minimaalne vajadus haiglatele lisaraha leida 20 miljonit krooni. Haigekassa kompenseeris retseptiravimeid ligikaudu 1,2 miljardi krooni eest.

Selleks, et säilitada ravimite kättesaadavuses vähemalt sama tase, mis oli 2007. aastal, tuleb valitsusel leida kokku vähemalt 68 miljonit. Aga aeg läheb edasi ja kuigi ravimid pole inimeste üldise eluea pikendamisel kõikvõimsad, on siiski leitud, et näiteks vähkkasvajate puhul pikendab tänapäevaste ravimite kasutuselevõtt eluiga 40%.

Loe täpsemalt: http://www.postimees.ee/?id=21990
Artikkel pärineb Maksumaksja portaalist
http://www.maksumaksjad.ee

Artikli www-aadress:
http://www.maksumaksjad.ee/modules/news/article.php?storyid=1771