Kinnisvara ees, hotellindus järel

Kuupäev 11.07.2008 6:38:59 | Rubriik: Äripäev

Äripäeva juhtkirjas kirjutatakse, et Äripäev on alati toetanud maksusüsteemi lihtsustamist, erandite ja soodustuste kaotamist - arusaadavam maksusüsteem, lihtsam hallata, vähem bürokraatiat ja vähem poliitikat. Aga valitsuse seekordsele mõttele tõsta ka majutusteenuse käibemaks seniselt 5 protsendilt 18-le toimetus oma õlga alla ei pane - maksusüsteemi lihtsustamisega pole siin midagi pistmist, valitsuse eesmärk on suurendada eelarvetulusid.

Parasjagu käivad kõnelused tuleva aasta eelarve üle ja 9,9 miljardi krooni suurune kärbe tuleb raskelt. Maksude tõstmine oleks kõige lihtsam viis tulude poolt suurendada. Ent kallinev majutusteenus kahandaks niigi vähenema kippuvat turistide hulka ja suurema maksutulu asemel laekuks sedagi vähem.

Soodustuse kaotamiseks pole aeg kõige parem: mõõn majanduses on globaalsem, mitte ainult meil, konkurents riikide ja ettevõtete vahel äge. Pealegi lubab Euroopa Liit kohalikele ettevõtetele käibemaksusoodustust. 27 liikmesriigist 22s on hotellidele seatud käibemaks väikesem üldkehtivast määrast ja jääb alla 15 protsendi. Restoranidele teevad soodustusi 11 riiki. Näiteks Lätis ja Leedus kehtib majutusteenusele 5protsendine käibemaks, Soomes on see 8. Meie hotellifirmad jääksid kaotajaks.

Loe täpsemalt: http://www.aripaev.ee/4009/arv_juhtkiri.html

Loe Äripäevast veel: „18% käibemaks hotellidele lööks turismil jalad alt“

Samuti: Meelis Mandel. „Kas Ansip ikka kontrollib olukorda?“: http://www.aripaev.ee/4009/arv_artikkel_400901.html

Artikkel pärineb Maksumaksja portaalist
http://www.maksumaksjad.ee

Artikli www-aadress:
http://www.maksumaksjad.ee/modules/news/article.php?storyid=1758