Euroopa Kohtult kannapööre Eesti tulumaksusüsteemi heaks

Kuupäev 07.07.2008 13:10:28 | Rubriik: Äripäev

Aili Sandre kirjutab aripaev.ee-s sellest, et Euroopa Kohus on teinud otsuse, mille järgi kasumi jaotamise maksustamine tütarühingu tasemel ei kujuta endast tulumaksu kinnipidamist, mistõttu ei ole see ka ELi ematütarühingu direktiiviga vastuolus. PricewaterhouseCoopersi juhtiva maksukonsultandi Erki Uustalu hinnangul on tegemist kannapöördega Eesti tulumaksusüsteemi hüvanguks.
Järgneb Erki Uustalu Kommentaar: "Aastatepikkuste diskussioonide järel võeti 26. märtsil vastu tulumaksuseaduse muudatused, mille eesmärk oli väidetavalt täita ELi liitumislepinguga võetud kohustus viia tulumaksuseadus kooskõlla ema-tütarühingudirektiiviga (90/435/EEC). Euroopa Kohus tegi oma seisukohtades kannapöörde, kinnitades kaudselt, et ka kehtiv tulumaksuseadus ei pruugi direktiiviga vastuolus olla.

Eesti tulumaksusüsteemi tuleviku seadis varem ohtu Euroopa Kohtu lahend Athinaiki Zythopiia vs Kreeka riik (C-294/99), kus kohus leidis, et keelatud tulumaksu kinnipidamine ema-tütarühingu direktiivi mõistes hõlmab muuhulgas ka olukorda, kus kasumi jaotamise hetkel eelnevalt mittemaksustatud kasum maksustatakse tütarühingu tasemel, samas kui seda ei oleks maksustatud mittejaotamise puhul (vt ÄP, 28.02.2002, E. Uustalu, "ELi mustad pilved tulumaksuseaduse kohal"). Just nimelt selle lahendi valguses nõudis Euroopa Komisjon Eestilt tulumaksuseaduse muutmist."

Loe täpsemalt: http://www.ap3.ee/Default2.aspx?ArticleID=9d695fdd-e777-4434-b45b-032b1453d7fb&ref=lastadd
Artikkel pärineb Maksumaksja portaalist
http://www.maksumaksjad.ee

Artikli www-aadress:
http://www.maksumaksjad.ee/modules/news/article.php?storyid=1748