Vene maksuamet väänab käibemaksuga Hansa Leasingu käsi

Kuupäev 17.05.2006 7:24:56 | Rubriik: Päevaleht

17.05.06 Eesti Päevalehes kirjutab Toivo Tänavsuu, et Hansapanga Grupi tütarettevõte OAO Hansa Leasing peatas Venemaal ajutiselt uute liisingulepingute sõlmimise, sest kohalik maksuamet keeldub firmale enammakstud käibemaksu tagastamast.

Ajalehe Kommersant andmeil peab Hansa Leasing kohaliku maksuametiga kohtuvaidlusi 376 miljoni rubla (170 miljonit krooni) enammakstud käibemaksu tagasi saamiseks. Kokku võib firma kahju vaidluste tagajärjel küündida aga miljardi rublani (452 miljoni kroonini).

Pole põhjendatud
Hansapanga Grupi juhi Erki Raasukese sõnul on käibemaksu tagasi saamine olnud Venemaal kogu aeg firma jaoks probleem, kuid sel aastal on see eriti teravaks muutunud. Maksuamet pole oma käitumist Raasukese sõnul otseselt põhjendanud. “Ajalooliselt on maksuamet kasutatud argumenti, et liisingfinantseerimist on kasutatud maksupettuseks ja seetõttu on meie jaoks õigustamatult see valdkond skeptilisema vaatluse all,” ütles ta. Raasuke lisas, et ta ei ole näinud märke, mis viitaksid poliitilistele põhjustele.

Täpsemalt loe: http://www.epl.ee/artikkel_320855.html

Artikkel pärineb Maksumaksja portaalist
http://www.maksumaksjad.ee

Artikli www-aadress:
http://www.maksumaksjad.ee/modules/news/article.php?storyid=173