Ligi 10 000 FIE-l on tuludeklaratsioon esitamata

Kuupäev 10.05.2006 13:00:00 | Rubriik: MTA

Maksu- ja Tolliamet juhib oma veebilehel tähelepanu, et tänase seisuga on tuludeklaratsioon esitamata ligi 10 000 füüsilisest isikust ettevõtjal ( FIE-l).

Maksuhaldur ootab ettevõtluse deklaratsiooni veel 9797 füüsilisest isikust ettevõtjalt, FIEd peavad esitama nii A kui E vormid. Deklaratsiooni esitamise täheaeg oli 31. märtsil.
Füüsilisest isikust ettevõtjad esitavad tuludeklaratsiooni põhivormi A ja vormi E kõikidel juhtudel, olenemata sellest, kas või kui palju ettevõtlusest tulu saadi, maksustamisperioodile (kalendriaasta) järgneva aasta 31. märtsiks. Juhul, kui ettevõtlustulu ei saadud, esitatakse E-vorm nullidega. Deklaratsiooni esitamise kohustus on ka siis, kui ettevõtlus aasta sees katkestati või lõpetati.
Ettevõtlustulu deklaratsiooni vormi E peavad esitama ka isikud, kes ei ole füüsilisest isikust ettevõtjana Maksu- ja Tolliameti piirkondlikus maksu-ja tollikeskuses registreeritud või kantud äriregistrisse, kuid on saanud maksustamisperioodil ettevõtlustulu. Selliseid isikuid, kes täna ei ole enam FIE-d, kuid kel on esitamata 2005. aasta deklaratsioon, on 2713 isikut.

Täiendavalt vaata: http://www.emta.ee/?id=3995

Artikkel pärineb Maksumaksja portaalist
http://www.maksumaksjad.ee

Artikli www-aadress:
http://www.maksumaksjad.ee/modules/news/article.php?storyid=163