Reformierakond vabastaks inimeste investeeringud tulumaksust

Kuupäev 08.05.2006 13:55:18 | Rubriik: Postimees

08.05.2006 Postimehes annab reporter Peeter Kuimet ülevaate Reformierakonna poolt koalitsiooninõukogus tehtud ettepanekust vabastada inimeste investeeringud tulumaksust.


Reformierakond esitles täna koalitsiooninõukogus Keskerakonnale ja Rahvaliidule ettepanekut muuta tulumaksuseadust selliselt, et füüsiliste isikute väärtpaberiinvesteeringutelt teenitud kasumit ei maksustata tulumaksuga, kui see taasinvesteeritakse väärtpaberitesse 90 päeva jooksul.
Tegemist oleks aktsiate ja osakute müügilt teenitud tulu tulumaksuvabastusega, kui saadud tulu rahas tarbimiseks välja ei võeta, vaid see kohe edasi investeeritakse. Dividenditulu maksustataks selle ettevõttest väljavõtmisel endist viisi.


Reformierakonna aseesimehe Meelis Atoneni sõnul on et ettepaneku sisuks õhutada inimesi säästma tulevikuks ja investeerima.
«Inimesed ei pea siis enam peituma vaid oma säästude investeerimiseks ja maksudest hoidumiseks loodud äriühingute sildi taha. Nagu ettevõtluses - maksustatakse vaid tarbimiseks välja võetud tulu,» lisas Atonen.


Täpsemalt loe siit
http://www.postimees.ee/080506/esileht/majandus/200760.php

Artikkel pärineb Maksumaksja portaalist
http://www.maksumaksjad.ee

Artikli www-aadress:
http://www.maksumaksjad.ee/modules/news/article.php?storyid=161