Pakendikauba müüja õlule langeb uusi kohustusi

Kuupäev 08.05.2008 6:10:00 | Rubriik: Äripäev

Ain Alvela kirjutab Äripäevas, et pakendi- ja pakendiaktsiisi seaduse muudatused sätestavad, et pakendiettevõtjad peavad hakkama pakendeid koguma materjalipõhiselt.

Materjalipõhiselt kogumine tähendab, et taaskasutuseks tuleb eraldi koguda klaasist, plastist, metallist, paberist, kartongist ja puidust pakendijäätmeid.

Seaduse jõustumisel tuleb tagatisrahata pakendite kogumiseks tiheasustusega asulates paigaldada vähemalt üks kogumiskoht 500 meetri raadiuses. Kui tegu on piirkonnaga, kus ühel ruutkilomeetril elab rohkem kui 500 elanikku, tuleb paigaldada vähemalt üks kogumiskoht 1000 meetri raadiuses. Hajaasustusega piirkondades tuleb lähtuda sellest, et üks kogumiskoht oleks 1000 elaniku kohta.

"Need on miinimumnõuded. Lisaks arvule on oluline konteinerite suurus," täpsustab keskkonnaministeeriumi jäätmeosakonna juhataja Peeter Eek. "Konteinerite paigutamisel tuleb taaskasutusorganisatsioonidel koostöös omavalitsustega selgitada välja sobilikud kogumiskohad ja tühjendussagedus."

Loe täpsemalt: http://www.aripaev.ee/3945/rubr_artiklid_394503.html

Loe samal teemal ka Maalehest. Marko Pomerants:"Pakendiseadus muudetud!" http://www.maaleht.ee/?page=Arvamus&grupp=artikkel&artikkel=12335

Tutvu seaduseelnõuga siit.

Artikkel pärineb Maksumaksja portaalist
http://www.maksumaksjad.ee

Artikli www-aadress:
http://www.maksumaksjad.ee/modules/news/article.php?storyid=1595