Ministeerium sepitseb automaksu

Kuupäev 11.01.2008 7:22:35 | Rubriik: Äripäev

Kadrin Kärner kirjutab Äriüäevas, et valitsus arutas eile õhtul ökomaksureformi, sealhulgas niinimetatud automaksuga seonduvat. Rahandusminister Ivari Padar läks eile valitsuskabinetti seitsmest olulisemast punktist koosneva ökomaksureformikava elluviimise ülevaatega, milles leidus ka punkt nn automaksu kohta: valmistada rahandusministeeriumil ette mootorsõidukite maksustamise ettepanek, lähtudes sõidukite võimsusest, ja esitada see valitsuse kabinetinõupidamisele arutamiseks selle aasta neljandas kvartalis. Pärast eilset istungit aga kinnitas Ivari Padar, et ökomaksudest ainult räägiti ning mingeid täiendavaid makse kehtestada ei ole praegu plaanis.

"Järgmisest aastast ei tule kindlasti automaksu, Eesti rahvas võib olla rahulik," ütles Padar. "Täiendava laekuva maksuraha võtmes me täna (eile - toim.) sel teemal üldse ei rääkinudki."

Samas rääkis Padar, et automaksu teemat on arutatud Euroopa Liidu rahandusministrite kohtumisel ning üldiselt on teema õhus. "Kütusehinnad ehk mõjutavad kuidagi Eesti inimeste tarbimisharjumusi, vaatame, millised on need arengud autostumisel, ja siis otsustame," ütles ta, viidates eestlaste suurele maasturitelembusele.

Loe täpsemalt: http://www.aripaev.ee/3827/uud_uudidx_382711.html

Loe samal teemal ka Äripäeva juhtkirja: Saastemaks: kui head ideed otsas http://www.aripaev.ee/3827/arv_juhtkiri.html

Artikkel pärineb Maksumaksja portaalist
http://www.maksumaksjad.ee

Artikli www-aadress:
http://www.maksumaksjad.ee/modules/news/article.php?storyid=1245