Ministri sõda miraa˛iga

Kuupäev 07.01.2008 7:20:57 | Rubriik: Postimees

Endine kultuuriminister, rahvaliitlane Jaak Allik kirjutab Postimehes, et kultuuriministri soov minna maksusõtta libaetendusasutuste vastu ja leida selle abil väärtkultuuri toetamiseks lisaraha, oleks igati tervitatav, kuid enne peab ministeerium ise sellised asutused tekitama.
Ettepanek tõsta selleks kõigi etendusasutuste piletite käibemaksumäära 18 protsendini, seda tegelikult tähendabki, paraku mingit lisaraha kultuurile (mujalt kui tarbija taskust) juurde aga küll ei too. Teatavasti määras riigikohtu lahend kõigi riigi-, munitsipaal- ja eraetendusasutuste või rahvusooperi müüdavate piletite käibemaksumääraks viis protsenti. Poplauljate sissetoojad, ööklubid, summerdajad jms, kes tahaksid ennast nüüd samuti etendusasutusteks lugeda, on maksnud viimaste aastate jooksul kenasti 18 protsenti käibemaksu ja seepärast nad õiguskantslerile kaebasidki.

Loe täpsemalt: http://www.postimees.ee/070108/esileht/arvamus/304750.php

Loe samal teemal Postimehest ka kirjanik Mihkel Muti kommentaari: "Asi ei ole torukübaras" http://www.postimees.ee/070108/esileht/arvamus/304751.php
Artikkel pärineb Maksumaksja portaalist
http://www.maksumaksjad.ee

Artikli www-aadress:
http://www.maksumaksjad.ee/modules/news/article.php?storyid=1228