Aktsiisitõus aasta alguses kergitas kütusehindu

Kuupäev 03.01.2008 7:10:00 | Rubriik: Äripäev

Hille Tressum kirjutab Äripäevas, et kütuse kallinemist ennustati juba uue aasta alguseks ning esimesena tõstiski Alexela eile hommikul mootorikütuste jaehindu.

Statoili teatel on kütuse hinna tõusu oodata siis, kui kõrgema aktsiisiga kütus jõuab Statoili teenindusjaamadesse. Millal täpselt hinnamuudatused tehakse ja milliseks kütuse hind kujuneb, ei ole veel täpselt teada.

Statoil Eesti kontseptsioonijuhi Kai Realo sõnul ei olnud ka märgata, et seoses aktsiisitõusuga oleksid inimesed rohkem kütust varuma hakanud. Kütusel ei ole Eesti tarbija igakuistes kulutustes enam nii suurt osa kui varem, mistõttu ei ole Eesti tarbijad hinnamuutuste suhtes enam nii tundlikud.

GoGropile kuuluv AS Go Oil 1. jaanuaril kütuse hindu samuti ei tõstnud.

Go Oili tegevdirektori Tigris Nõgolsi sõnul tõstis firma hindu möödunud aasta viimasel reedel. Bensiin 95 kallines 10 sendi võrra ja diislikütus 30 sendi võrra. Go Oili tanklates maksab bensiini praegu 14,95 krooni.

Loe täpsemalt: http://www.aripaev.ee/3819/uud_uudidx_381908.html

Loe ka Postimees Online`ist: „Alexela tõstis kütusehindu“: http://www.postimees.ee/030108/esileht/olulised_teemad/tarbija24/kasu/303994.php

Loe ka SL Õhtulehest: Lauri Birkan, „Alexela juba kergitas kütuse hindu

Loe ka Maalehest: Silja Lättemäe. „Ivari Padar: Ees on raskemad ajad“: http://www.maaleht.ee/?page=&grupp=artikkel&artikkel=11197

Vt aktsiisitõusu kohta: „2008. a jõustuvad alkoholi-, tubaka- ja kütuseaktsiisi seaduse muudatused

Artikkel pärineb Maksumaksja portaalist
http://www.maksumaksjad.ee

Artikli www-aadress:
http://www.maksumaksjad.ee/modules/news/article.php?storyid=1215