Rokipidude piletimüüki saadab maksuähmasus

Kuupäev 12.11.2007 7:17:26 | Rubriik: Postimees

Kai Kalamees kirjutab Postimehes, et kontserdipiletite müük toimub juba teist kuud olukorras, kus riik ei suuda selgelt öelda, kas rokk-kontsertide ja ka näiteks Õllesummeri pääsmed on maksustatud viie- või hoopis 18-protsendilise käibemaksumääraga.
Pärast MTÜ Muusikaliteatri hiilgavat kohtuvõitu riigi üle oli pilt justkui selge: kõigile kultuuriüritustele kehtib madalam maksumäär.

Nimelt kuulutas riigikohus septembri lõpus põhiseadusevastaseks sätte, mis lubas soodusprotsenti rakendada neile etendusasutustele, kelle tulust vähemalt kümme protsenti tuleb riigi-, linna- või vallaeelarvest või kultuurkapitalilt.

Poolteist kuud hiljem lähtub kultuuriministeerium aga sellest, et kohtu otsus vaid laiendas nende ringi, kellel on õigus väiksemat maksu tasuda, mistõttu on 18 protsenti kultuuri vallas jätkuvalt jõus. «Endiselt jäi isikule, kes soovib madalamat maksumäära rakendada, kohustus tõendada, et ta tegutseb etendusasutusena,» sõnas ministeeriumi pressiesindaja Katrin Arvisto.

Samas pole ministeeriumil tema väitel mingit õigust määratleda, kas erafirma on või ei ole etendusasutus. «See on asi, mida firmad saavad ainult ise öelda,» märkis Arvisto. «Kindlasti leidub neid, kes formaalsete tunnuste täitmise kaudu soovivad end etendusasutusena määratleda, aga see on seotud vaid madalama maksumääraga.»

Loe täpsemalt: http://www.postimees.ee/121107/esileht/siseuudised/294849.php

Loe ka MaksuMaksjast: Rainer Eidemiller, Priit Lätt. „Etendusasutused ja käibemaks.“

Artikkel pärineb Maksumaksja portaalist
http://www.maksumaksjad.ee

Artikli www-aadress:
http://www.maksumaksjad.ee/modules/news/article.php?storyid=1055