Maksumaksja portaal - Päevaleht - Rahandusministeerium vastuseks Sõerdi kriitikale: oma tulusid-kulusid saab e-maksuametis pidevalt jälgida - Uudised
UUDISED LIIDU_INFO LIIKMEINFO TEENUSED KOOLITUS MAKSUINFO MAKSUKÜSIMUSED PARTNERID AJAKIRI POOD SISUJUHT
| Otsing | Sisevõrk |                                                                                                                                                                                                                                              

Uudiste arhiiv


RSS Feed (1) 2 3 4 ... 89 »

Päevaleht : Rahandusministeerium vastuseks Sõerdi kriitikale: oma tulusid-kulusid saab e-maksuametis pidevalt jälgida

22.09.2017 9:16:33 (25 )

Endine rahandusminister Aivar Sõerd avaldas täna arvamust, et järgmisest aastast läheb maksusüsteem palju keerulisemaks ja tekitab inimestele vajaduse oma aastatulusid ette ennustada. Rahandusministeerium ütleb vastuseks aga, et inimene saab oma maksuvaba tulu suurust e-maksuametist vaadata kasvõi iga päev ja korra kuus ka maksuvaba tulu avaldust muuta.

Loe edasi...

Päevaleht : Aivar Sõerd: tulevane maksusüsteem on nii keerukas, et teatud juhtudel polegi võimalik seda praktilises elus rakendada

21.09.2017 13:42:24 (32 )

Uus maksusüsteem on sedavõrd keerukas, et teatud juhtudel polegi võimalik seda praktilises elus rakendada! See tekitab teadmatust ja hirmu tuleviku ees. Kui varasemalt saime oma tulusid täpselt prognoosida, siis tulevikus ei saa seda enam teha. Pigem on suur oht, et peame riigile juurde maksma.

Loe edasi...

Päevaleht : Tuleva algatas teise samba pensioni väljamaksete reformi ettepanekule allkirjade kogumise

19.09.2017 19:18:48 (24 )

Tänasest saab anda toetusallkirja Tuleva algatatud ettepanekule muuta Eesti teise samba pensioni väljamaksed efektiivsemaks, et kogutud raha annaks inimestele maksimaalse kasu.

Loe edasi...

Päevaleht : Internetihiiglased õiglase maksu alla

18.09.2017 12:53:47 (37 )

Seni on Eesti silma paistnud internetikääbuste – näiteks Uberi ja Taxify taksojuhtide – maksustamiseks lahenduste otsimisega. EL-i eesistujana oleme nüüd sattunud vedama ka internetihiiglaste maksustamise algatust.

Loe edasi...

Päevaleht : Eesti loodab digimajanduse maksustamisest eesistumise töövõitu

18.09.2017 9:05:15 (37 )

Reedel ja laupäeval Kultuurikatlas toimunud Euroopa Liidu majandus- ja rahandusministrite mitteametlikul kohtumisel ehk ECOFIN-il oli laupäeval võtmeteemaks digimajanduse maksustamise kohta EL-i riikide vahelise kokkuleppeni jõudmine. Nimelt vaevab riike maksustamata raha väljavool. Facebook näiteks müüb Eestis reklaami, aga ei tasu riigile mingeid makse.

Loe edasi...

Päevaleht : Urmas Reinsalu: maksukoormuse tõus on müüt!

17.09.2017 21:02:00 (34 )

Läinud nädalal heaks kiidetud eelarve näeb kolme aasta perspektiivis ette seda, et Eesti maksukoormus ei kasva, vaid jääb 34,3 protsendi tasemele. See on see tase, mis Eesti rahanduspoliitikas oli 2016 aastal ehk eelmise valitsuse ajal. Seega, maksukoormus ei tõuse. Vastupidine väide on müüt.

Loe edasi...

Päevaleht : Asekantsler: Eesti on töötamismustrite muutumisele kiirelt reageerinud

14.09.2017 9:01:46 (139 )

Rahandusministeeriumi maksu- ja tollipoliitika asekantsleri Dmitri Jegorovi sõnul on uued töötamise mustrid riikide jaoks paras väljakutse maksude kogumisel. Piiriülese tegevuse ja jagamismajanduse kasv sunnib omakorda üle vaatama maksustamise alused ja senise regulatsiooni. Eesti on seni suutnud uutele oludele kiiresti ja tõhusalt reageerida.

Loe edasi...

Päevaleht : Nordea: töötajate ja tööandjate hoiak tööandjapensioni suhtes erineb kardinaalselt

14.09.2017 8:25:49 (49 )

Nordea Pensions Estonia tellitud uuringust selgub, et töötajate ja tööandjate hoiak tööandjapensionisse erineb kardinaalselt. 58% töötajatest peab tööandjapensionit oluliseks, aga seda pakub täna Eestis vaid 3% ettevõtetest.

Loe edasi...

Päevaleht : Valitsuse eelarvevaidluste laua keskel saab koha magus mullijook

13.09.2017 10:14:49 (54 )

Kõigi muude koalitsiooni tervist proovile panevate sündmuste kõrval (kahe IRL-i liikme fraktsioonist lahkumine, Olga Ivanova Keskerakonnast väljaviskamine) alustas valitsus eile ka riigieelarve arutelusid. Ministrite ette toodi rahandusministeeriumi majandusprognoos, mida esitletakse avalikkusele täna pärastlõunal. Sellegipoolest võib juba ette öelda, et vaidluste keskmes on magusamaks, alkoholiaktsiis ja üle ootuste hea majanduskasv.

Loe edasi...

Päevaleht : Läti kütusemüüjad: müügikasvu eest peame tänama eestlasi

12.09.2017 14:14:22 (57 )

Läti tanklates käib mäng täissaalile: selle aasta esimesel poolaastal kasvas mootoribensiini müük 6%, diislikütuse müük suisa 10%. Kui lõunanaabrite maksu- ja tolliameti põhjendab kasvu riigi majandusliku heaolu paranemisega, siis riigi kütusemüüjate liidu juhi sõnul aga tuleb sellise müügikasvu eest tänada eestlasi.

Loe edasi...

Päevaleht : Ettevõtjad protestivad taas suhkrumaksu vastu

11.09.2017 11:42:15 (62 )

Ettevõtjate esindusorganisatsioonide hinnangul on täna, riigikogu rahanduskomisjonis taas arutlemisele tulevas magustatud joogi maksu seaduse eelnõus mitmeid probleeme. Konkreetselt anti pressiteatega märku seitsmest etteheitest.

Loe edasi...

Päevaleht : Suhkrumaks jõustub ilmselt tuleva aasta keskel. Kalvi Kõva: mida paremas seisus on majandus, seda rohkem ostavad vanemad Coca-Colat

09.09.2017 13:48:07 (71 )

Magustatud jookide maksustamise eelnõu jõustub tõenäoliselt järgmise aasta juulist ning suuri muudatusi sellesse ei kavandata, selgitas riigikogu rahanduskomisjoni esimees ja keskerakondlane Mihhail Stalnuhhin, kirjutab ERRi uudisteportaal.

Loe edasi...

Päevaleht : Riik kasutab töötu- ja haigekassa reservi jooksvateks kuludeks ebaseaduslikult

08.09.2017 9:33:45 (87 )

Riigikontroll märkis septembri alguses avaldatud aruandes samuti nagu eelmisel aastalgi, et rahandusministeerium kasutas 2016. aastal jälle haigekassa ja töötukassa raha, sest riigil endal ei olnud piisavalt vabu vahendeid. Nii riigikontroll kui ka õiguskantsler on seisukohal, et raha kasutamine muuks otstarbeks kui hoiustamiseks või haigekassa ja töötukassa maksete tegemiseks, isegi ajutiselt, ei ole seadustega kooskõlas.

Loe edasi...

Päevaleht : Sõerd: e-maksuameti ja SKA süsteemide koos arendamine on ainus mõistlik lahendus, praegune tegevus on arutu raha raiskamine

18.08.2017 8:54:42 (134 )

Riigikogulane ja endine maksuameti juht Aivar Sõerd (Reformierakond) kirjutab oma blogipostituses, et praegu on veel võimalik varasematest vigadest õppida, panna seisma arutu ressursi raiskamine ja valmistada ette hange sotsiaalkindlustusameti ning maksu- ja tolliameti ühise infosüsteemi arendamiseks.

Loe edasi...

Päevaleht : Aivar Sõerd ettevõtjate kriitikast: saan neist aru. Valitsuse jutt koosneb suurematest ja väiksematest valedest

09.08.2017 23:08:23 (152 )

Täna avaldas Tööandjate keskliit järjekordse majanduse spidomeetri. See näitab kui kiiresti Eesti majandus ettevõtjate arvates liigub. Selle üheks oluliseks osaks on suhtumine valitsuse tegemistesse. Spidomeetris öeldakse, et kui valitsus ei oleks valesid otsuseid teinud, võiks kiirus olla 87 km/h, paraku on aga kiirus 79 km/h. Opositsioonis oleva reformierakonna liige, riigikogulane Aivar Sõerd saab ettevõtjatest aru.

Loe edasi...

Päevaleht : Minister Simson ettevõtjate kriitikast: valitsus on astunud suuri ja positiivseid samme

09.08.2017 11:03:36 (216 )

Täna avaldas tööandjate keskliit majandusspidomeetri, mis mõõdab ettevõtjate kaasabil Eesti majanduse kiirust. Üks oluline mõjutaja on hinnang valitsuse tegevusele. See on viimases spidomeetri uuringus ajaloo kõige kehvem. Negatiivselt suhtub valitsuse sammudesse lausa ligi 65% ettevõtjatest. Ärileht avaldab täismahus majandus- ja taristuminister Kadri Simsoni kommentaari spidomeetri tulemustele.

Loe edasi...

Päevaleht : Ettevõtjad valitsusele: teil pole arusaama, kuidas majandust elavdada

09.08.2017 10:47:00 (119 )

Eesti majandus kulgeb ettevõtjate arvates rahuldavas tempos, kuid rahulolematus valitsusega pole kunagi varem olnud nii suur. Tööandjate keskliidu ellu kutsutud majandusspidomeetri kiirusenäit oli aasta teises kvartalis küll sama mis kolm kuud varem, kuid ettevõtjate rahulolematus valitsusega on rekordsuur.

Loe edasi...

Päevaleht : Väikeettevõtja Maire Forsel: ei tasu levitada mentaliteeti, et osa ettevõtjatest ei peaks üldse sotsiaalmaksu maksma

26.07.2017 17:53:06 (153 )

Lugesin Vahur Kollomi 23. juulil avaldatud artiklit ja mind valdas hämming. Iseenesest on muidugi positiivne, et poliitikud väikeettevõtjate pärast muretsevad ja tahavad midagi ette võtta, et olukorda parandada, aga veel positiivsem oleks kui enne abistama tormamist end faktidega kurssi viidaks.

Loe edasi...

Päevaleht : Tõniste: riik ei kaota aktsiisitõusust tuleneva piirikaubanduse tõttu

25.07.2017 22:57:33 (127 )

Rahandusminister Toomas Tõniste ütles Vikerraadio saates "Uudis +", et kuigi aktsiisitõusu tõttu on oodata, et soomlased enam nii palju Eestist alkoholi ei osta ja eestlased ostavad selle võrra rohkem Lätist, siis Eesti riik rahaliselt mitte midagi ei kaota, vahendab ERR Uudised.

Loe edasi...

Päevaleht : India tegi vastuolulise käibemaksureformi skandaalse rahareformi järel

25.07.2017 22:54:15 (136 )

India šokeeris inimesi ja laiemalt maailma tühistades enamuse sularahamassist ja viies läbi käpardlikult rahareformi. Nüüd on mindud musta turuga võitlemisel uuele ringile.

Loe edasi...
(1) 2 3 4 ... 89 »
| EML © 2006 - 2017 | info@maksumaksjad.ee | Ahtri 6a, 10151 TALLINN | Kontakt |    Laadi alla EML logo