Maksumaksja portaal - EML - TÖR täieneb: kellel tööd rohkem, kellel vähem - Uudised
UUDISED LIIDU_INFO LIIKMEINFO TEENUSED KOOLITUS MAKSUINFO MAKSUKÜSIMUSED PARTNERID AJAKIRI POOD SISUJUHT
| Otsing | Sisevõrk |                                                                                                                                                                                                                                              

Uudiste arhiiv


RSS Feed (1) 2 3 4 ... 58 »

EML : TÖR täieneb: kellel tööd rohkem, kellel vähem

14.06.2018 5:00:00 (38 )

Valitsus plaanib muuta Maksukohustuslaste registri (MKR) põhimäärust. Täpsemalt on muudatused kavas MKRi alamregistris TÖRis e töötamise registris. Muudatused on ajendatud nullbürokraatia põhimõttest ja lõppastmes peaks ettevõtjate koormus vähenema. Silmas on peetud halduskoormust, mis tekib mitmesuguste aruannete esitamisest - nt tuleb esitada sarnaseid aruandeid maksuametile ja statistikaametile.
Tasub tähele panna, et sellel muudatusel võivad olla ulatuslikumad tagajärjed. Statistikaameti valimisse kuuluvate tööandjate halduskoormus küll väheneb, aga samas tuleb TÖRi täiendavate andmete sisestamisel olla tähelepanelik, et andmed vastaks tegelikkusele. Nimelt kasutab maksuamet neid andmeid analüüsitöös. Rahandusministeerium on märkinud, et täiendavate andmekoosseisude lisandumine võimaldab parandada ka maksulaekumist, võimaldades analüüsidesse kaasata täiendavaid tunnuseid.

Edaspidi peavad kõik tööandjad hakkama TÖRis märkima senisele infole lisaks ka tööd tegeva isiku ametinimetuse, töökoha asukoha ja tööaja määra (vahemikus 0-1 sajandiku täpsusega).

Loe edasi...

EML : KUKU Raadios: E-residentsus, maksud ja rahvusvaheline äri

13.06.2018 5:15:34 (65 )

KUKU raadio seekordses saates räägib Maksumaksjate liidu juhataja Lasse Lehis sellest, mida peaks arvestama e-resident, kes Eestis äriühingu asutab. Samuti selgitab Lehis seda, milliseid riske peaks ka teised rahvusvahelise äriga tegelejad hindama, et hiljem ei tekiks ebameeldivaid üllatusi (nt maksukohustus ja aruandluskohustus kahes, mitte ühes riigis).

Loe edasi...

EML : Kutse aktsiisipoliitika ja salaturu ümarlauale

11.06.2018 13:10:00 (58 )

Palume Teid osalema Eesti Maksumaksjate Liidu, Maksu- ja Tolliameti ning Eesti Kaubandus-Tööstuskoja koostöös korraldatavale aktsiisipoliitika ja salaturu ümarlauale neljapäeval, 21. juunil kell 13 Eesti Kaubandus-Tööstuskoja saalis (Toom-Kooli 17, Tallinn).

Ümarlaual tutvustatakse värsket Eesti Konjunktuuriinstituudi varimajanduse uuringut. Maksu- ja Tolliamet tutvustab muutusi varimajanduses. Eesti aktsiispoliitika trendidest teeb kokkuvõtte Eesti Maksumaksjate Liit ning maksupoliitika ja varimajanduse mõju ettevõtlusele kirjeldab Eesti Kaubandus-Tööstuskoda. Ettekannetele järgneb avatud arutelu varimajanduse ja illegaalse piirikaubanduse piiramise võimaluste üle.

Loe edasi...

EML : Maksuamet plaanib muuta maksuvõlglaste nimekirja põhimõtteid

08.06.2018 13:20:00 (47 )

Maksu- ja Tolliamet avaldab oma kodulehel maksuvõlglaste nimekirja 2014. aasta juunist alates. Selle tegevuse eesmärgiks on mõjutada maksumaksjate maksekäitumist ning motiveerida maksukohustuste õigeaegset täitmist.

Loe edasi...

EML : Maksusoodustused kauba- ja reisilaevadele

07.06.2018 9:47:16 (63 )

Majandus- ja kommunikatsiooniministeerium on saatnud kooskõlastamisele eelnõu, millega tehakse lihtsamaks laevade registeerimine Eesti laevaregistrisse. Samuti plaanitakse rakendada Eesti lipu all sõitvatele laevadele ning nende töötajatele tulu- ja sotsiaalmaksu soodustusi.

Eelnõu pealkiri on laeva lipuõiguse ja laevaregistrite seaduse ja tulumaksuseaduse ning nendega seonduvalt teiste seaduste muutmise seadus. Maksuvaldkonna õigusaktidest muudetakse eelnõuga tulumaksuseadusele lisaks ka sotsiaalmaksuseadust ja töötuskindlustuse seadust.

Loe edasi...

EML : Vabaerakond tahab riigikogulaste kuluhüvitisi kolm korda kärpida

06.06.2018 20:20:00 (36 )

Vabaerakond andis sisse riigikogu liikme staatuse seaduse muutmise eelnõu, mille eesmärk on kärpida kuluhüvitisi kolm korda ehk 10 protsendini ametipalgast. Riigikogu liikme kuluhüvitis on tänavu kokku 12 493 eurot saadiku kohta, maksimaalne kogukulu ulatub 1 261 793 euroni.

Loe edasi...

EML : Sisekaitseakadeemias saab omandada maksunduse ja tolli eriala kaugõppe vormis

06.06.2018 20:17:12 (47 )

Sisekaitseakadeemias on taas üle mitme aasta võimalik rakenduskõrghariduse tasemel omandada maksunduse ja tolli eriala kaugõppe vormis. Dokumentide vastuvõtt toimub 18.-28. juunini sisseastumise infosüsteemi SAIS kaudu. Uus õppekava avatakse 2018. aasta septembris.

Loe edasi...

EML : KUKU Raadios: Suvepuhkus ja tulumaks

05.06.2018 12:32:46 (42 )

KUKU raadio seekordses saates räägib Maksumaksjate liidu juhatuse liige Lasse Lehis suvel töötamisest ja puhkamisest ning nende teemadega seotud tulumaksuprobleemidest. Lehis selgitab, mida peaksid arvestama suvel töötavate laste vanemad ja mida teha maksuvaba tulu avaldusega puhkuse ajal.

Kuula 5. juuni saadet siit: http://podcast.kuku.postimees.ee/podcast/maksumaksja-2018-06-05/

Loe edasi...

EML : KUKU Raadios: Ettevõtluskonto

29.05.2018 8:35:35 (81 )

KUKU raadio saates Maksumaksja räägib EML juhatuse liige Lasse Lehis täna ettevõtluskontost. Lehis selgitab põhjuseid, miks ettevõtluskonto süsteem pole seni käivitunud nagu oodati. Juttu tuleb muuhulgas sellest, kellele üldse on ettevõtlustulu lihtsustatud maksustamine mõeldud.

Loe edasi...

EML : KUKU Raadios: VEB Fond

22.05.2018 8:52:03 (69 )

Saade Maksumaksja räägib täna ühest ajaloo taagast - VEB Fondist.

Loe edasi...

EML : KUKU Raadios: kinnisvara ja maksud

16.05.2018 19:00:00 (179 )

Seekordses KUKU raadio saates Maksumaksja teeb EML juhatuse liige Lasse Lehis juttu kinnisvara omamisest ja kasutamisest. Seda aga tavapärasest veidi erinevast rakursist. Nimelt uurib Lehis, kas on midagi kriminaalset selles, kui äriühingu nimele soetatud majas või korteris elab sees selle ettevõtte juht või ainuomanik. Laias laastus on vastus, et tuleb maksta turuhinnas üüri.

Loe edasi...

EML : KUKU Raadios: Välismaal töötamine ja maksude maksmine

08.05.2018 8:38:50 (114 )

Tänases raadiosaates räägib EML juhatuse liige Lasse Lehis teemast, millel igal aastal on põhjust peatuda - välismaal töötamine toob tavaliselt kaasa ka maksukohustuse. Seda kas välisriigis või Eestis või koguni mõlemas riigis.

Eraldi peatub Lehis välismaalt Eestisse saabunud renditööjõu maksustamisel.

Loe edasi...

EML : Maksudest kõrvalehoidumise vastased reeglid

07.05.2018 8:36:17 (275 )

Käesoleva aasta aprillis saatis Rahandusministeerium kooskõlastusringile tulumaksuseaduse (TuMS) muutmise eelnõu, millega tõhustatakse maksudest kõrvalehoidmise vastaseid reegleid. Muudatuste jõustumine on kavas 2019. aasta alguses.

TuMS teksti lisatakse muu hulgas uus paragrahv üldise kuritarvituste vastase sättega. Tulumaksuga maksustamisel ei võeta edaspidi arvesse tehinguid või tehingute ahelat, mille põhieesmärk või üks põhieesmärkidest on saada maksueelis, mis on vastuolus kohaldatava maksuõiguse või välislepingu sisu või eesmärgiga, ega ole kõiki asjasse puutuvaid fakte ja asjaolusid arvesse võttes tegelik. Need tehingud võivad koosneda rohkem kui ühest vaheastmest või osast. Tehinguid või tehingute ahelat ei peeta tegelikuks, kui need ei ole loodud reaalsetel ärilistel põhjustel, mis kajastavad tegelikku majanduslikku sisu.

Loe edasi...

EML : KUKU Raadios: Dividendide maksustamine

24.04.2018 8:52:41 (387 )

Tänases KUKU raadio Maksumaksja saates annab Lasse Lehis põhjalikuma ülevaate dividendide maksustamisest. Teema on ajendatud maksuameti hiljutisest kampaaniast, millega õhutatakse aktiivse tegevuse tulult sotsiaalmaksu tasuma.

Loe edasi...

EML : KUKU Raadios: Piirikaubanduse reeglid

18.04.2018 19:00:00 (264 )

Tulise aktsiisipoliitika debati taustal räägitakse seekordses Maksumaksja saates hoopis piirikaubanduse reeglitest. Üldine poliitika kaupade osas Euroopa Liidus on kaupade (ja teenuste) vaba liikumine, mis ka piirikaubanduse nii hõlpsaks muudab. Päris piiranguteta see kaupade vaba liikumine siiski pole. Aktsiisikaupa teisest riigist Eestisse tuues on tarvis üht-teist silmas pidada. EML juhatuse liige Lasse Lehis räägib reeglitest, mida arvestada, et mitte muutuda seaduserikkujaks.

Loe edasi...

EML : KUKU Raadios: Pensionireform ja sotsiaalmaks

10.04.2018 12:40:00 (244 )

Selle nädala teema Kuku raadio Maksumaksja saates on pensionireform ja sotsiaalmaks. Kuna teema on väga mitmetahuline, saab öelda, et kõigil, kes selle kohta möödunud nädalal arvamust avaldasid, on mõnes mõttes õigus. Lasse Lehis valgustab seoseid, mis on makstud maksude ja tulevikus riigilt saadava pensioni vahel.

Loe edasi...

EML : Märtsi MaksuMaksjas riigikogulaste raskest elust

09.04.2018 17:57:44 (910 )

Eesti ajakirjanduses on taas prahvatanud uudised sellest, kuidas meie rahva esindajad kasutavad oma tööga seotud kulude hüvitamiseks ette nähtud raha. Kommentaarid tunduvad siinkohal lausa liigsed olevat — oleme toonud lugejateni markantsemad näited ajakirjandusest, kust nähtub, et riigikogulase ahnus ei tunne piire. Taas lastakse hüvitada viimnegi majoneesipurk ja kartulikrõpsupakk, ning hinnaskaala teises otsas paiknevad kallid veinid ja lõunasöögid.

Loe edasi...

EML : KUKU Raadios: Riigikogu liikmete kuluhüvitised

09.04.2018 5:30:00 (234 )

Tundub, et meie Riigikogu liikmete kuluhüvitised on saamas iga-aastaseks teemaks. Selle aasta leide tutvustab KUKU raadio 3. aprilli saates Maksumakajate liidu juhatuse liige Lasse Lehis.

Loe edasi...

EML : Riigikogu muutis käibemaksuseadust seoses ehitusmaaga

05.04.2018 12:03:28 (381 )

Riigikogu võttis tänasel istungil vastu seaduse, mille järgi tuleb käibemaksust vabastada üksnes sellise hoonestamata maatüki võõrandamine, millele ei kavandata ehitamist. Erinevalt seni kehtinud seadusest ei rakendata maksuvabastust enam näiteks maatükkide puhul, millel pole detailplaneeringut, kuid millele siiski ehitatakse.

Loe edasi...

EML : KUKU Raadios: Digimaks Euroopa Liidus

28.03.2018 5:35:50 (258 )

Seekordses KUKU raadio saates Maksumaksja räägib Lasse Lehis plaanitavast digimaksust. Lehis selgitab, miks teema on ühtäkki nii aktuaalseks muutunud, kas see on ka tegelikult oluline probleem ning analüüsib Euroopa ja Ameerika ärihuvide vastasseisu tagamaid.

Kuula 27.03 saadet siit: http://podcast.kuku.postimees.ee/podcast/maksumaksja-2018-03-27/

Loe edasi...
(1) 2 3 4 ... 58 »
| EML © 2006 - 2018 | info@maksumaksjad.ee | Ahtri 6a, 10151 TALLINN | Kontakt |    Laadi alla EML logo