Maksumaksja portaal - Õhtuleht - Uued maksud söövad ära suure osa pere rahakotist - Uudised
UUDISED LIIDU_INFO LIIKMEINFO TEENUSED KOOLITUS MAKSUINFO MAKSUKÜSIMUSED PARTNERID AJAKIRI POOD SISUJUHT
| Otsing | Sisevõrk |                                                                                                                                                                                                                                              

Uudiste arhiiv


RSS Feed (1) 2 3 4 ... 22 »

Õhtuleht : Uued maksud söövad ära suure osa pere rahakotist

25.05.2017 13:33:36 (4 )

Valitsus toimetab reipalt uute maksude kallal, ehkki värskelt valitud ­IRLi uus esimees Helir-Valdor Seeder üritab veel midagi muuta. Iga maksutõus teeb inimeste tengelpunga kõhnemaks, sest ettevõtjad peavad ju klientidelt maksude maksmiseks raha sisse kasseerima.

Loe edasi...

Õhtuleht : Võimuliidu tõmblemine räsib ärikliimat

22.05.2017 22:34:07 (39 )

Üks tont käib ringi mööda Eestit – vasakvalitsuse maksutont. Muidugi on igal võimuliidul õigus paika panna oma eelistused, otsustades, millele ennaktempos eelarveraha kulutada ning milliste maksudega selleks raha koguda. Halvaks kisuvad asjad aga siis, kui valitsused vahetuvad kas liiga sageli või veel hullem – kui üks ja sama valitsus muudab pidevalt oma seisukohti.

Loe edasi...

Õhtuleht : Madalapalgalised jäävadki lisaraha ootama

10.05.2017 21:30:16 (118 )

Kui kõlasid uue valitsuse suured lubadused madalapalgalistele rohkem raha kätte jätta, siis tekkis mul küll kahtlus, kust järsku uutel meestel-naistel sellised võimalused tulnud on. Kahjuks tundub nüüd, et heade kavatustega alustanud valitsuse seegi lubadus on aia taha minemas. Selleks, et seda lubadust täide viia, peab valitsus korraga tõstma paljude kaupade hindasid. Kerkivad kütuse- ja gaasiaktsiisid, lisanduvad uued maksud.

Loe edasi...

Õhtuleht : Habemest limonaadini — maksunduse ajaloo lühikursus

10.05.2017 21:25:35 (113 )

Koalitsiooni pingutused uute maksude väljamõtlemisel ei ole tegelikult midagi uut. Allpool toon ära ainult artikli mahu piiratuse tõttu valikulise ülevaate, sest kui hakata kogu maailma maksude ajalugu kirja panema, tuleks avaldada mitmeköiteline teos.

Loe edasi...

Õhtuleht : Tuleviku arvelt elamise eelarve

08.05.2017 22:14:55 (98 )

Vasakpoolsed on alati silma paistnud laiahaardeliste, rahalise katteta plaanide poolest. Nad on Nikita Hruštšovi tüüpi riigijuhid, kes kuulutavad, et nende põlvkonnale saab osaks elada kommunismis. Toetudes lihtsale tööinimesele ja mitte mingil juhul ettevõtjatele ehk buržuidele, jagavad nad raha, mida pole olemas.

Loe edasi...

Õhtuleht : Lasse Lehis defitsiidis eelarvest: võib olla jäi mõni uus maks tulemata

20.04.2017 22:06:49 (155 )

Ilmselt sai valitsus aru, et maksumuudatusi ei jõua väga kiiresti teha ja lihtsam on eelarve miinusesse lasta, ütles Eesti Maksumaksjate Liidu juhatuse liige Lasse Lehis valitsuse eile kokku lepitud riigi eelarvestrateegia kohta.

Loe edasi...

Õhtuleht : Limonaadimaks viib rasvunud rahva õigele teele?

06.04.2017 8:58:11 (125 )

Kui üle poole elanikkonnast on ülekaaluline ja rasvunute osa jääb Euroopa Liidus alla vaid Ungarile ja Maltale, siis on selge, et kaalunumber pole ainult ülekilodega kimpus oleva inimese mure, vaid ka tervishoiule aina enam kulutama pidava ühiskonna probleem. Limonaadimaksu plaaniva valitsuse eesmärk näib selge.

Loe edasi...

Õhtuleht : Maksupõrgut ei jahuta isegi valimisaasta

06.04.2017 8:56:59 (113 )

Kui suurt kulu tulumaksureform riigieelarvele tegelikult tähendab, võib aimata kiirusest, millega valitsus uusi maksutõuse välja kuulutab. Lubatud maksudele peale vaadates – tulekul on automaks, kaubaautode teemaks, pangamaks, panditulumaks, pakendimaks, limonaadimaks – saab kähku selgeks, et sellist inimest polegi, kes võiks öelda, et teda ei mõjuta nendest maksudest mitte ükski. Karastusjoogi võib jätta poodi, oma autot võib-olla polegi vaja, lahjat ja kanget alkoholi saab üldse mitte juua või riigile ninanipsu tehes hoopis Lätist hankida, kuid pangas raha hoida ja süüa osta on ikka vaja – ja ettevõtete suurenevad kulud maksab enamasti kinni tarbija.

Loe edasi...

Õhtuleht : VALITSUSE KARM PLAAN: kui energiajooke ei õnnestunud maksustada, pannakse nüüd lõiv otsa karastusjookidele

05.04.2017 16:00:20 (123 )

"Tundub, et selles praeguses valitsuse materjalis on täiesti ignoreeritud piirikaubandust. Ma olen kusagilt lugenud Mehhiko suurest eduloost, kus uued maksud olla paksudel pekid õhemaks viilinud, räägib maksumaksjate liidu esimees Lasse Lehis.

Loe edasi...

Õhtuleht : Kas automaksuga trikitamine maksab kätte?

26.03.2017 19:18:26 (123 )

Kui IRLi esimees Margus Tsahkna ütleb, et erakonna elu teevad raskeks Keskerakonna poliitikute avaldused, siis on see ainult pool tõde – kivina kaelas ripub nende endagi valimisprogramm, sest koalitsioonis olemise hinnaks on saanud senistest põhimõtetest loobumine. Ei aita ka astmelise tulumaksu ümbernimetamine madalapalgaliste tulumaksutagastuseks ega valimisprogrammis selgesõnaliselt maha laidetud automaksu esitlemine mootorsõidukite keskkonnalõivuna – sedasorti kohmakad kübaratrikid mitte ainult ei vähenda koalitsioonierakonna usaldusväärsust, vaid hägustavad eesmärke, mida valitsus maksumuudatustega taotleb.

Loe edasi...

Õhtuleht : Kes tõmbab alkoholiaktsiisi tõusule pidurit?

09.03.2017 21:24:29 (167 )

Kas üks valitsus võib seadusesse kirjutada punkte, mis on kohustuslikud täitmiseks järgmistele koalitsioonidele, on küsimus, mis lähiajal jõuab arvatavasti riigikohtusse. Vaidluse keskel on õiguskantsleri seisukoht, et mullu riigikogus vastuvõetud maksukobar on vastuolus põhiseadusega, sest näeb ette lahja alkoholi aktsiisi tõstmist kiiremas tempos, kui oli seadusesse kirjutanud Reformierakonna juhitud valitsus. Kas ja millisel juhul tohib riik kodanike ja ettevõtjate suhtes sõna murda?

Loe edasi...

Õhtuleht : Aivar Sõerd: riigieelarve on täis katteta lubadusi

21.02.2017 10:06:17 (150 )

Riigikogu liige Aivar Sõerd (Reformierakond) esitas täna rahandusminister Sven Sesterile arupärimise, kuidas plaanib valitsus riigieelarve katteallikates asendada põhiseadusvastaseks kuulutatud alkoholiaktsiisi täiendava tõusu.

Loe edasi...

Õhtuleht : Riik ei otsusta poodide sulgemist

21.02.2017 10:04:57 (162 )

Rahandusministeeriumile on teada, et alkoholi piirikaubandus teeb piiriäärsete väikekaupluste elu keeruliseks ja seda nii Eestis kui ka Lätis. Kuid üksnes aktsiisiga alkoholi hinnavahet Eestis ja Lätis põhjendada ei saa.

Loe edasi...

Õhtuleht : Piirialade reaalsus: kunded kadunud, poed müügis. Riik tahabki väikepoed välja suretada?

20.02.2017 21:29:48 (160 )

See, et eestlane viib raha Lätti on loomulikult suureks löögiks meie kaupmeestele. Lisaks sellele, et alkoholi ei osteta, on tuntavalt vähenenud ka kogu muu kauba müük.

Loe edasi...

Õhtuleht : Aktsiisitõus paneb maapoed kinni?

20.02.2017 10:21:03 (165 )

Valitsuse kavandatud alkoholiaktsiisi tõstmine on andmas oma esimesi vilju veel enne, kui hinnatõus on poodidesse tarbija rahakotti õieti mõjutama jõudnudki – suur poekett flirdib juba mõttega sulgeda kuus Läti piiri äärset Lõuna-Eesti kauplust.

Loe edasi...

Õhtuleht : Kuidas jutustada Eesti lugu?

19.02.2017 12:48:09 (140 )

Tegelikult olin ma Kaug-Idas, linnas nimega Jakutsk, kui näoraamatut avades ei saanud ma üldse aru, miks eestikeelne osa mu lindist on täis nalju mingi rändrahnu ümber. Küsimuse peale sain teada, et see on Eesti uus logo. Hiljem tuli välja, et korrektsem on öelda bränd. Veel hiljem selgus, et tegemist on osaga nähtusest nimega tööriistakast. Tunnistan, et nõustudes kirjutama rändrahnust, ei arvanud ma ise sel hetkel mitte midagi. Mis ongi vast etnoloogi jaoks kõige parem lähtekoht.

Loe edasi...

Õhtuleht : MÄLUMÄNG | Ärma talu Mulgimaal

16.02.2017 9:21:30 (167 )

Õhtulehe veebis ilmub iga päev mälumäng, mille teema oleneb päevast ja meie ümber toimuvast. Kui hästi läheb sul mälumängu lahendamine täna ja kui oled mängu jaganud, siis kas sinu sõbrad saavad hakkama paremini või hoopis halvemini?

Loe edasi...

Õhtuleht : Alkoholiaktsiisitulu üllatas

03.02.2017 9:41:31 (190 )

Alkoholitootjad väidavad, et tulu oleks laekunud veelgi enam, kui ostjad poleks läinud Läti piiripoodidesse.

Loe edasi...

Õhtuleht : Arto Aas “Foorumis”: ettevõtete autode numbrimärkide värviliseks tegemine kõlab pentsikult

01.02.2017 13:12:34 (201 )

Tänases “Foorumis” oli arutluse all muudatused ettevõtluses, mis on saanud tööandjatelt kui ka opositsioonilt teravat kriitikat. Muuhulgas oli arutluse all ka automaks ja ettevõtete autode erimärgistamine.

Loe edasi...

Õhtuleht : Usaldada mitte kontrollida

31.01.2017 5:32:46 (182 )

Otsustusvõimetus võtab maad. Muu hulgas paistab näiteks, et enam pole aimugi, kuhu pealkirjas koma panna. Aga kusagil peab seal koma olema, kui kirjakeele reeglitest kinni pidada. Olulisem kui õigekiri on siiski mõtteviisi mõistmine. Mida praegu Eestis hinnatakse? Kas õigem on usaldamine või kontrollimine? Ja miks üldse mõelda sellele, kas seal on mingit vahet?

Loe edasi...
(1) 2 3 4 ... 22 »
| EML © 2006 - 2017 | info@maksumaksjad.ee | Ahtri 6a, 10151 TALLINN | Kontakt |    Laadi alla EML logo