Maksumaksja portaal - Õhtuleht - Toidukaupade hinna alandamiseks kaalutakse käibemaksu soodustuse rakendamist - Uudised
UUDISED LIIDU_INFO LIIKMEINFO TEENUSED KOOLITUS MAKSUINFO MAKSUKÜSIMUSED PARTNERID AJAKIRI POOD SISUJUHT
| Otsing | Sisevõrk |                                                                                                                                                                                                                                              

Uudiste arhiiv


RSS Feed (1) 2 3 4 ... 23 »

Õhtuleht : Toidukaupade hinna alandamiseks kaalutakse käibemaksu soodustuse rakendamist

19.09.2017 21:56:32 (29 )

Toidukaupade hinnatõus viimastel kuudel on pannud poliitikud olukorda, mis nõuab kodumaise tootja ja tarbija kaitsmist. Põhjus lihtne, oma toiduhindade poolest ei ole Eesti sugugi Euroopa madalamate hulgas, inimeste sissetulekute osas aga kindlalt madalamate seas.

Loe edasi...

Õhtuleht : HEA LUGEJA, KELLEL ON ÕIGUS? Kas Eesti kaupmees on ahne või tahabki ostja rohkem maksta?

24.08.2017 15:13:55 (135 )

Tänases Õhtulehes kirjutas ajakirjanik Vambola Paavo oma arvamusloos, et Eesti kaupmees on ahne. Lätis on kõik odavam ja lõunanaabrite soodustused on oluliselt suuremad meie omadest.

Loe edasi...

Õhtuleht : Kaupmeeste Liit | Miks arvatakse, et kaupmees on süüdi toidu kõrges hinnas?

24.08.2017 15:10:11 (117 )

24.augusti Õhtulehes rehkendas ajakirjanik Vambola Paavo, kui ahne on Eesti toidukaupmees. Esmalt postuleeris Paavo et „kui mujal maailmas on kasum 10-15 protsenti, siis Eestis tasub hakata äri ajama, siis kui juurdehindlus on mitmekordne.“

Loe edasi...

Õhtuleht : Alkohoolseid arvutusi

07.08.2017 8:40:15 (123 )

Hiilgavamaid argumente käraka aktsiisi tõstmise poolt on ikka järgmine: ega siis ahnusest, toomaks kõhna eelarvesse rohkem raha, ikka selleks, et joodikutel rutem raha lõpeks ja nad varem järele jätaks. Või üldse järele jätaks.

Loe edasi...

Õhtuleht : Alkohol ei tohi olla alati kättesaadav

20.07.2017 19:59:43 (157 )

Alkohol ei pea ja ei tohigi olla alati ja kõigile kättesaadav. Ikka leidub neid, kellele hinnatõus ei meeldi, kuid meeles tuleb pidada, et lisaks eelarvepoliitikale on olulisemgi mõju meie inimeste tervisele.

Loe edasi...

Õhtuleht : Valitsuse jutt majanduse ergutamisest eksitab

08.06.2017 17:04:30 (240 )

Olulisemad Eesti majandusnäitajad hakkasid tuntavalt paranema juba eelmise aasta teisel poolel. Majandusnäitajate paranemise põhipõhjus on juba mõnda aega paranenud olukord eksporditurgudel. Jüri Ratase valitsus õigustab majanduskasvu ergutamise jutuga oma poliitikat, mis pole vajalik ega ka soovitatav. Juba eelmisel aastal, kui uut koalitsiooni polnud veel olemaski, hoiatasid sõltumatud väliseksperdid, et Eestis ei tohiks stimuleerida majandussektoreid, mis juba toimivad tootmisvõimsuste piiril.

Loe edasi...

Õhtuleht : Alkoholiaktsiis kui eelarve lüpsilehm

06.06.2017 22:30:00 (144 )

Alkoholitarbimise vähenemine elaniku kohta viimasel kümnel aastal 14,8 liitrilt 9,9 liitri sajaprotsendilise alkoholini on tegelikult muljetavaldav. Siia hulka pole arvestatud turistide kaasa ostetud alkoholi, mis on tervelt 44 protsenti kogu müüdud alkoholist. Teine fakt tarbimise vähenemise kõrval on, et alkoholiaktsiis pole mitte ainult tõusnud, vaid see tõus ei näita ka vaibumise märke.

Loe edasi...

Õhtuleht : Minister Mailis Reps kasutab ametiautot laste kooli viimiseks

05.06.2017 11:01:54 (151 )

Keskerakondlasest haridus- ja teadusminister Mailis Reps kasutab ministeeriumi ainsat mikrobussi, et lapsi kooli viia. Ministeeriumi sõnul toetatakse ministrit transpordiga, et viimane saaks oma aega paremini ära kasutada.

Loe edasi...

Õhtuleht : VIDEO | Koalitsioon ei jõudnud maksupaketi korrastamisel mitte kuhugile

29.05.2017 10:58:53 (189 )

Täna kohtusid koalitsioonierakondade esindajad Stenbocki majas, et praegune maksupakett uuesti ette võtta ja kohandada IRLi esimehe Helir-Valdor Seedri ettepanekutega. Nõupidamise lõppedes ei olnud ministritel ühtegi kindlat kokkulepet ette näidata.

Loe edasi...

Õhtuleht : Uued maksud söövad ära suure osa pere rahakotist

25.05.2017 13:33:36 (217 )

Valitsus toimetab reipalt uute maksude kallal, ehkki värskelt valitud ­IRLi uus esimees Helir-Valdor Seeder üritab veel midagi muuta. Iga maksutõus teeb inimeste tengelpunga kõhnemaks, sest ettevõtjad peavad ju klientidelt maksude maksmiseks raha sisse kasseerima.

Loe edasi...

Õhtuleht : Võimuliidu tõmblemine räsib ärikliimat

22.05.2017 22:34:07 (196 )

Üks tont käib ringi mööda Eestit – vasakvalitsuse maksutont. Muidugi on igal võimuliidul õigus paika panna oma eelistused, otsustades, millele ennaktempos eelarveraha kulutada ning milliste maksudega selleks raha koguda. Halvaks kisuvad asjad aga siis, kui valitsused vahetuvad kas liiga sageli või veel hullem – kui üks ja sama valitsus muudab pidevalt oma seisukohti.

Loe edasi...

Õhtuleht : Madalapalgalised jäävadki lisaraha ootama

10.05.2017 21:30:16 (254 )

Kui kõlasid uue valitsuse suured lubadused madalapalgalistele rohkem raha kätte jätta, siis tekkis mul küll kahtlus, kust järsku uutel meestel-naistel sellised võimalused tulnud on. Kahjuks tundub nüüd, et heade kavatustega alustanud valitsuse seegi lubadus on aia taha minemas. Selleks, et seda lubadust täide viia, peab valitsus korraga tõstma paljude kaupade hindasid. Kerkivad kütuse- ja gaasiaktsiisid, lisanduvad uued maksud.

Loe edasi...

Õhtuleht : Habemest limonaadini — maksunduse ajaloo lühikursus

10.05.2017 21:25:35 (246 )

Koalitsiooni pingutused uute maksude väljamõtlemisel ei ole tegelikult midagi uut. Allpool toon ära ainult artikli mahu piiratuse tõttu valikulise ülevaate, sest kui hakata kogu maailma maksude ajalugu kirja panema, tuleks avaldada mitmeköiteline teos.

Loe edasi...

Õhtuleht : Tuleviku arvelt elamise eelarve

08.05.2017 22:14:55 (211 )

Vasakpoolsed on alati silma paistnud laiahaardeliste, rahalise katteta plaanide poolest. Nad on Nikita Hruštšovi tüüpi riigijuhid, kes kuulutavad, et nende põlvkonnale saab osaks elada kommunismis. Toetudes lihtsale tööinimesele ja mitte mingil juhul ettevõtjatele ehk buržuidele, jagavad nad raha, mida pole olemas.

Loe edasi...

Õhtuleht : Lasse Lehis defitsiidis eelarvest: võib olla jäi mõni uus maks tulemata

20.04.2017 22:06:49 (259 )

Ilmselt sai valitsus aru, et maksumuudatusi ei jõua väga kiiresti teha ja lihtsam on eelarve miinusesse lasta, ütles Eesti Maksumaksjate Liidu juhatuse liige Lasse Lehis valitsuse eile kokku lepitud riigi eelarvestrateegia kohta.

Loe edasi...

Õhtuleht : Limonaadimaks viib rasvunud rahva õigele teele?

06.04.2017 8:58:11 (227 )

Kui üle poole elanikkonnast on ülekaaluline ja rasvunute osa jääb Euroopa Liidus alla vaid Ungarile ja Maltale, siis on selge, et kaalunumber pole ainult ülekilodega kimpus oleva inimese mure, vaid ka tervishoiule aina enam kulutama pidava ühiskonna probleem. Limonaadimaksu plaaniva valitsuse eesmärk näib selge.

Loe edasi...

Õhtuleht : Maksupõrgut ei jahuta isegi valimisaasta

06.04.2017 8:56:59 (197 )

Kui suurt kulu tulumaksureform riigieelarvele tegelikult tähendab, võib aimata kiirusest, millega valitsus uusi maksutõuse välja kuulutab. Lubatud maksudele peale vaadates – tulekul on automaks, kaubaautode teemaks, pangamaks, panditulumaks, pakendimaks, limonaadimaks – saab kähku selgeks, et sellist inimest polegi, kes võiks öelda, et teda ei mõjuta nendest maksudest mitte ükski. Karastusjoogi võib jätta poodi, oma autot võib-olla polegi vaja, lahjat ja kanget alkoholi saab üldse mitte juua või riigile ninanipsu tehes hoopis Lätist hankida, kuid pangas raha hoida ja süüa osta on ikka vaja – ja ettevõtete suurenevad kulud maksab enamasti kinni tarbija.

Loe edasi...

Õhtuleht : VALITSUSE KARM PLAAN: kui energiajooke ei õnnestunud maksustada, pannakse nüüd lõiv otsa karastusjookidele

05.04.2017 16:00:20 (215 )

"Tundub, et selles praeguses valitsuse materjalis on täiesti ignoreeritud piirikaubandust. Ma olen kusagilt lugenud Mehhiko suurest eduloost, kus uued maksud olla paksudel pekid õhemaks viilinud, räägib maksumaksjate liidu esimees Lasse Lehis.

Loe edasi...

Õhtuleht : Kas automaksuga trikitamine maksab kätte?

26.03.2017 19:18:26 (240 )

Kui IRLi esimees Margus Tsahkna ütleb, et erakonna elu teevad raskeks Keskerakonna poliitikute avaldused, siis on see ainult pool tõde – kivina kaelas ripub nende endagi valimisprogramm, sest koalitsioonis olemise hinnaks on saanud senistest põhimõtetest loobumine. Ei aita ka astmelise tulumaksu ümbernimetamine madalapalgaliste tulumaksutagastuseks ega valimisprogrammis selgesõnaliselt maha laidetud automaksu esitlemine mootorsõidukite keskkonnalõivuna – sedasorti kohmakad kübaratrikid mitte ainult ei vähenda koalitsioonierakonna usaldusväärsust, vaid hägustavad eesmärke, mida valitsus maksumuudatustega taotleb.

Loe edasi...

Õhtuleht : Kes tõmbab alkoholiaktsiisi tõusule pidurit?

09.03.2017 21:24:29 (250 )

Kas üks valitsus võib seadusesse kirjutada punkte, mis on kohustuslikud täitmiseks järgmistele koalitsioonidele, on küsimus, mis lähiajal jõuab arvatavasti riigikohtusse. Vaidluse keskel on õiguskantsleri seisukoht, et mullu riigikogus vastuvõetud maksukobar on vastuolus põhiseadusega, sest näeb ette lahja alkoholi aktsiisi tõstmist kiiremas tempos, kui oli seadusesse kirjutanud Reformierakonna juhitud valitsus. Kas ja millisel juhul tohib riik kodanike ja ettevõtjate suhtes sõna murda?

Loe edasi...
(1) 2 3 4 ... 23 »
| EML © 2006 - 2017 | info@maksumaksjad.ee | Ahtri 6a, 10151 TALLINN | Kontakt |    Laadi alla EML logo